|
کدخبر: 184656

دلخوری شدید ترامپ از نتانیاهو!

طبق بخشی از متن کتابی با موضوع آخرین روز‌های ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا تبریک بنیامین نتانیاهو به جو بایدن بابت پیروزی در انتخابات را «خیانت» خوانده است.

«مایکل وُلف» نویسنده کتاب جنجالی «آتش و خشم درون کاخ سفید ترامپ»، در کتابی که قرار است بزودی در آمریکا منتشر شود، از دلخوری شدید ترامپ از نتانیاهو پرده برداشت.

طبق نوشته یک نویسنده آمریکایی، در حالی که بنیامین نتانیاهو جزء آخرین مقام‌هایی بوده که بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) آمریکا، پیروزی جو بایدن را تبریک گفت، این اقدام عصبانیت دونالد ترامپ را در پی داشت.

«مایکل وُلف» نویسنده آمریکایی در کتابی که قرار است ۱۳ جولای (۲۲ تیر ماه) در این کشور منتشر و توزیع شود خبر داد، اقدام نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در تبریک گفتن پیروزی جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ را «خیانت» خوانده بود.

طبق این گزارش، بنیامین نتانیاهو جزء آخرین مقام‌هایی بوده که بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) آمریکا، پیروزی جو بایدن را تبریک گفت، اما این اقدام او با عصبانیت تند دونالد ترامپ مواجه شد.

بر اساس کتاب «مایکل وُلف» که وبگاه آمریکایی «فروارد» از دسترسی به نسخه‌ای از آن خبر داده است، پیام تبریک توییتری نتانیاهو به جو بایدن بابت پیروزی در انتخابات، باعث بهت و عصبانیت دونالد ترامپ شده بود.

بنا بر روایت مایکل وُلف در کتابش، رئیس‌جمهور وقت آمریکا (دونالد ترامپ) به مشاوران خود در کاخ سفید گفته بود که توییت نتانیاهو «نهایتِ خیانت» به او بود.

ترامپ با عصبانیت از توییت نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی به مشاورانش گفته بود کار‌هایی را که او در حمایت از این رژیم کرده بود، هیچ یک از دیگر روسای جمهور آمریکا نکردند و او به تنهایی بیشتر از همه آن‌ها در حمایت از تل‌آویو اقدام کرده بود.

به روایت مایکل وُلف در کتابش، چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا به مشاوران در واکنش به تبریک نتانیاهو به بایدن گفته بود که نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی به او بدهکار است. ترامپ همچنین گفت «او (نتانیاهو) مرا فروخت».

تبریک توییتری نتانیاهو، دوازده ساعت بعد از اقدام رسانه‌های آمریکایی در اعلام پیروزی جو بایدن و شکست دونالد ترامپ در انتخابات منتشر شد.

دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس‌ جمهور آمریکا تا آخرین روز ریاست جمهوری خود و تا به امروز، بار‌ها گفته است که او برنده واقعی انتخابات بوده و بایدن با تقلب در انتخابات پیروز شد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو
  • محمد ارسالی در

    ضرب المثل قدیمی میگوید خدمت خر کردن گ... است و لگد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...