|
کدخبر: 152122

فوری/ اولین اقدام آمریکا برای بازگشت به برجام

وزارت خارجه روسیه می گوید آمریکا نشانه هایی مبنی بر آمادگی برای بازگشت به برجام ارسال کرده و مسکو نیز این آمادگی را دارد که در راستای اجرای کامل برجام، با همه طرفین ازجمله واشنگتن تعامل کند.

 ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه، می گوید دولت جدید آمریکا سیگنال‌های مشخصی درخصوص آمادگی برای بازگشت اصولی به برجام ارسال می کند حال آنکه تمام آنچه اکنون شاهد هستیم، تبادل ادعاهای یکسان از سوی آمریکا و ایران درباره طرفی است که باید گام اول را بردارد.

وی ادامه داد: روسیه آمادگی آن را دارد که در راستای رسیدن به این هدف (از سرگیری اجرای کامل توافق)، با طرفین برجام و همچنین دولت جدید آمریکا وارد تعامل نزدیک شود.

زاخارووا در نهایت یادآوری کرد: این را هم باید در نظر گرفت که تمام فعالیت‌های ایران در سایت‌های ذکر شده، تحت نظارت دقیق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت گرفته و از تعهدات تهران تحت معاهده اِن‌پی‌تی فراتر نرفته است.

پیشتر نیز، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در آژانس های بین المللی مستقر در وین، به مخالفت آمریکا با پیشنهاد ایران مبنی بر اینکه بازگشت کامل به برجام به طور «همزمان» و «هماهنگ» انجام شود؛ واکنش نشان داده بود.

آمریکا به رغم پیشنهاد سخاوتمندانه ایران و با وجود آنکه به خروج یک جانبه از برجام متهم است، همچنان مدعی است که ایران باید برای بازگشت به تعهداتی که در پاسخ به بدعهدی های مکرر واشنگتن و شرکای اروپایی، به حال تعلیق درآورده است؛ پیش قدم شود.

اولیانوف با زیر سوال بردن این ادعا گفته بود: اینکه از طرف مقابل بخواهیم برای گام نخست پیش قدم شود؛ راه به جایی نخواهد برد. دیگر وقت آن رسیده که آمریکا و ایران قدم های هماهنگ شده ای برای از سرگیری اجرای کامل برجام بردارند.

  • ناشناس ارسالی در

    بعدازهردشمنی یک صلح وسازش است دیپلماسی ق وی درقبال یک صلح پایدارمیسراست اگرقراراس ت دشمنی هم باشدبایداین دشمنی هایک جایی ی اصلح پایداریاباضربات کوبنده ودندان شکن خ اتمه یابد

ارسال نظر