|

بخوانید :

کدخبر: 212936

بررسی تحرکات روزانه صندوق های (ETF) + جدول

در بورس امروز ۷۵میلیارد تومان دارا یکم و ۱۴۰میلیون تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله هزار و ۱۰۵میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۵۰میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق اعتماد آفرین پارسیان با ارزش ۱۶۸میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کمند بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق پالایشی یکم (پالایش) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۴۵میلیارد تومان واحدهای صندوق کمند را از حقوقی‌ها خریدند (۳۲.۵درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق پشتوانه طلای لوتوس (طلا) را به ارزش هفت میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۴۰درصد معاملات).

دارندگان صندوق زمین ساختمان نگین شهر ری رشد ۲.۶درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق سهام زرین کوروش با زیان ۴.۹درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۰.۶درصد) در رابطه با صندوق سپهر اندیشه نوین (صنوین) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۲۱۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۱۹درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از ۱۸میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۰.۶درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای مفید (عیار) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۱۰۵میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۵۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود سه هزار و ۶۷۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی هزار و ۳۶۵میلیارد تومان بود.

صندوق+جدول

صندوق+جدول۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...