|
کدخبر: 165966

محدودیت خرید سهام برداشته می شود؟

سازمان بورس، پیشنهاد اصلاح ماده ۳۱ آئین‌نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران را به شورای عالی بورس جهت تصویب ارجاع داد.

بورس محدودیت خرید سهام برداشته می شود؟

از سال ۸۵ و بر اساس ماده ۳۱ آئین نامه معاملات بورس تهران، شرکت‌های کارگزاری، مدیران و پرسنل آن محدودیت‌هایی در خرید سهام داشتند به طوری که شرکت‌های کارگزاری به اندازه سرمایه ثبت و پرداخت شده یا ۷۰ درصد حقوق صاحبان سهام (هر کدام که کمتر باشد)، امکان خرید سهام به نام شرکت کارگزاری را داشتند.

اعضای هیئت‌مدیره، مدیران و پرسنل کارگزاری در بدنه کارگزاری نیز صرفا مجاز به خرید سهام تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال هستند.

هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار شب گذشته (چهارشنبه ۲۵ فروردین) با بررسی این ماده، مصوب کرد که شرکت‌های کارگزاری فاقد مجوز کارگزار یا معامله گری، بتوانند از طریق سایر شرکت‌های کارگزاری دیگر با رعایت دستورالعمل «کفایت سرمایه»، به داد و ستد اوراق بهادار به نام خود اقدام کنند.

در عین حال، محدودیت‌های مقرر در خرید اوراق بهادار برای پرسنل کارگزاری و افراد تحت تکفل آنها برداشته شد.

لازم به توضیح است این تصمیم در جلسه آتی شورای عالی بورس بررسی شده و در صورت موافقت، اجرایی خواهد شد.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...