|
کدخبر: 155862

معامله مشکوک یک بانک و پالایشی در بورس

در روز افت ۲۷۱۵ واحدی شاخص، یک بانک و پالایشگاه، دو شرکت سرمایه گذاری و اولین تامین سرمایه حاضر در بورس به همراه ۱۰ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معامله مشکوک یک بانک و پالایشی در بورس

در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام در ادامه روند روزهای گذشته پرعرضه و با گرایش منفی آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۲۷۱۵ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۱۱ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۶.۶ و ۴.۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا با داد و ستد بیش از یک میلیارد سهم و بانک پارسیان، بانک تجارت، ایران خودرو به همراه بانک صادرات با تقاضای ۷۹۴، ۵۶۴، ۵۰۴ و ۲۵۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۰ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، تامین سرمایه امید به عنوان اولین شرکت از این صنعت در بورس با رشد ۴.۹ درصدی قیمت سهام ، شاهد داد و ستد ۸۵.۳ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های سرمایه گذاری گیلان، سرمایه گذاری جامی، سیمان شمال، کشت و صنعت جوین، بانک پارسیان، مبین وان کیش، پگاه آذربایجان غربی، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، ایرکا پارت صنعت، پالایشگاه تبریز، پشم شیشه ایران، کف، بهداشتی ساینا و سیمان غرب مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک پارسیان، پالایشگاه تبریز، دو شرکت سرمایه گذاری و تامین سرمایه امید به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...