|
کدخبر: 155411

دو پیش بینی مهم از بورس فردا

توصیف ناظران از معاملات امروز بازار سهام خشک و بی‌روح بود. از این منظر، فردا را به تناسب مختصات فعلی نمی‌توان چندان متفاوت از امروز دانست.

بورس دو پیش بینی مهم از بورس فردا

ناظران بازارها را خشک و بی‌روح توصیف می‌کنند و استدلال‌های خود را در بیان این توصیف از بازار، در چارچوب اقدامات اخیر سیاست‌گذار ارایه می‌دهند. از دید فعالان و تحلیلگران دخالت‌های سیاست‌گذار نه تنها نتوانسته بر موج بی‌اعتماد و فشار هیجانی فروش اثر مثبتی بنهد، بلکه در یک وضعیت نامتقارن شرایطی را فراهم کرده که بازار را گیج و سردرگم کرده است. البته بررسی رفتار بازار نشان می‌دهد در یک شرایط بی‌تفاوتی و بی‌اعتمادی که بر بازار سایه افکنده، انتظارات مداخله‌گرایانه نه تنها اعتماد را باز نمی‌گرداند، بلکه موج دیگری از نااطمینانی را به دنبال خواهد داشت. با این وصف پیش‌بینی روزهای آینده علاوه بر این اتفاقات به مولفه‌های بیرونی بازار همچون سرنوشت برجام و چگونگی احتمالی مذاکرات ایران و امریکا درباره کاهش فشارها و تحریم‌ها، نوسانات بازار ارز و بررسی لایحه بودجه در صحن مجلس گره خورده است که می‌تواند در عین امیدواری، جنبه بدبینانه هم داشته باشد.

امیر حسین واعظ | کارشناس بازار سرمایه: معاملات بازار سرمایه در روزهای پایانی هفته گذشته و اولین روزهای کار در این هفته، نشان می دهد تغییر دامنه نوسان نه تنها نتوانست به بهبود روند معاملات کمک کند، بلکه بازار را خشک و بی‌روح کرده است. در معاملات روز یکشنبه نیز ارزش معاملات کاهش چشمگیری داشت و اغلب نمادهای شاخص‌ساز در صف فروش قفل بودند. با توجه به اینکه تا پایان زمان بازار اتفاق قابل ملاحظه‌ای در روند معاملات نمادهای مختلف روی نداد و ۸۰ درصد نمادهای بازار سرمایه در صف فروش گرفتار بودند، به نظر می‌رسد معاملات فردا نیز به همین منوال دنبال شود. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران منتظر هستند تکلیف رفع تحریم‌ها و بازگشت احتمالی آمریکا به برجام مشخص شود و تا آن زمان، تصمیم‌گیری برای ورود به بازار را به تعویق انداخته‌اند.

علیرضا عزیزالهی | کارشناس بازار سرمایه: این روزها بازار در کنار سایر ریسک های گوناگون، از ریسک نقدشوندگی که اتفاقا یکی از مزیت های آن نسبت به سایر بازارهای موازی محسوب می شود رنج می برد. سهم هایی که تا همین هفته گذشته حجم معاملات آنها روزانه صدها میلیون بود، این روزها حتی به اندازه حجم مبنا هم معامله نمی شوند. به نظر می رسد ادامه پیدا کردن قانون دامنه نوسان نامتقارن به هیچ عنوان به نفع بازار نیست. هرچند باعث شده است سرعت خروج نقدینگی از بورس به سایر بازارها کاهش یابد، اما این اتفاق نمیتواند برای مدت طولانی ادامه یابد. با توجه به عدم مشاهده تغییرات خاصی در روند معاملات نسبت به روزهای گذشته، پیش بینی می شود فردا نیز بازار روند تکراری روزهای قبل را در پیش دارد.

 

منبع: اقتصاد نیوز
 • مهدی محمودی پور ارسالی در

  با سلام
  با نظر کارشناسان شما موافق نیستم. اگر همانند گذشته نوسان منفی 5 درصد بود من 500 میلیون پولمو بر میداشتم و تشک بورس رو بعد از 5 سال می بوسیدم و خداحافظی می کردم بسیاری از دوستام نیز. برید در کانالهای تلگرامی و سایتهای بورسی نظرات افراد رو ببینید . البته حقوقی ها اصلا راضی نیستن چرا ، چون در قیمت بالا صف خرید رو سنگین می کنن بعد خودشون میفروشن سپس دوروز بعد صف کذایی فروش درست میکنن و خودشون با منت و افاده در قیمت پایین می خرن و این در طول چند ماه اخیر نخ نما بود .
  اگر مسئو لین بورس چند روز بدین منوال ادمه دهند و تسلیم نشوند مطمئنا حقوقیها عقب نشینی می کنند و میفمن،که مسجد جای این کارها نیست .

 • ناشناس ارسالی در

  نواسان رابکنند منفی۱٪و۷درصد خیلی بهتر می شه حداقل جلوضررگرفته میشود

 • حسین ارسالی در

  بورس مرد چون اکثر پولها به طرف ارز دیجیتال رفت و ادامه دارد نتیجه کارهای غلط و کارشناسی نشده ای که به رئیس جمهور دیکته شد و مردم نیازمند را هم به بورس دعوت وحتی سهام آنها را نیز به جیب آقا زاده ها و غارتگرا ریختن.

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت بر رییس جمهور

ارسال نظر