|
کدخبر: 155113

افت بورس به برجام و دلار ربط دارد؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر دولت یا مسئولان بازار سرمایه اجازه دهند و دست از قیمت‌های دستوری بکشند، خارج شدن از پروتکل الحاقی تاثیر چندانی بر بورس نخواهد گذاشت.

احمد جانجان کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر خروج ایران از پروتکل الحاقی بر بازار سرمایه، اظهار کرد: اولین امری که در رابطه با مذاکرات ایران با آمریکا می‌توان به آن اشاره کرد زمان بر بودن انجام آن است که همین امر تاثیر فرسایشی بر اقتصاد در بازه بلند مدت زمانی دارد.

او افزود: از آنجایی که بخش عمده معاملات در بازار سرمایه به اعتماد حداکثری سهامداران باز می‌گردد، به همین خاطر اگر در حال حاضر شاهد اُفت بازار سرمایه هستیم علت اصلی را تا حدودی می‌توان از بین رفتن اعتماد به بورس دانست و ارتباط چندان زیادی به بحث برجام و نرخ ارز ندارد زیرا دلار در بیشتر صنایع حاضر در بورس با نرخ نیمایی معامله می‌شود.

جانجان گفت: به نظر نمی‌آید که مذاکرات درباره برجام به عمر دولت فعلی کفاف دهد، زیرا دولت آمریکا از یک طرف کم کاری می‌کند و از طرف دیگر به تعهداتش پایبند نیست.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اگر دولت یا مسئولان بازار سرمایه اجازه دهند و دست از قیمت‌های دستوری بکشند بازار سرمایه با رشد مواجه خواهد شد وخارج شدن ازپروتکل الحاقی تاثیر چندانی بر بازار نخواهد گذاشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • ناشناس ارسالی در

    بورس را به نابودی کشاندید برجام سه سال پ یش تمام شد بورس رو باید تخصصی اداره کرد اعتماد در بورس از بین رفت روحانی نتوانست اقتصاد کشور رو ساماندهی کند طی هشت سال اقتصاد کشور رو به اروپاییها وامریکاییها گره زد خیانتی که روحانی به کشور کرد در ت اریخ ایران نظیر نداشته وبه ثبت رسیداو تن ها رییس جمهور خواهد بود که هیچ موقع از ا و به خوبی یاد نخواهد شد سرمایه مردم رو د ر بورس به حراج گذاشت میلیونها خانواده رو بیچاره کرد

ارسال نظر