|
کدخبر: 153814

پیش بینی مهم از بورس امروز (۹۹/۱۱/۲۶)

دیروز شاخص بورس برای چهارمین روز پیاپی صعود کرد، اتفاقی که پیش از این برخی از تحلیل‌گران تحقق آن را نشانه تغییر جهت بازار به سمت بالا و ایجاد یک روند صعودی در بورس می‌دانستند.

بورس پیش بینی مهم از بورس امروز (۹۹/۱۱/۲۶)

روز شنبه شاخص‌ بورس رشد چشمگیری داشت و تعداد نمادهایی که رشد قیمت داشتند بیشتر از نمادهای با افت قیمت بودند. از طرف دیگر سهم معامله‌گران حقیقی از خرید‌ها بیش از سهم آن‌ها از فروش‌ها بود. در سمت تقاضا، ۹۰ درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و ۱۰ درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه نیز ۷۷ درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و ۲۳ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد. در پایان معاملات شنبه ارزش صف‌های خرید بیش از صف‌های فروش بود و بازار با مازاد تقاضای قابل توجهی بسته شد. دیروز علاوه بر رشد تقاضا‌ی حقیقی‌ها، رقم ورود پول حقیقی نیز مثبت شد و هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی به بورس وارد شد.

همچنین شاخص بورس برای چهارمین روز پیاپی صعود کرد، اتفاقی که پیش از این برخی از تحلیل‌گران تحقق آن را نشانه تغییر جهت بازار به سمت بالا و ایجاد یک روند صعودی در بورس می‌دانستند. روز گذشته شاخص از نیمه کانال ۱.۲ میلیونی بالا آمد تا به رقمی بالاتر از سطح یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد برسد. تحلیل‌گران تکنیکی معتقدند که شکسته شدن این سطح مقاومت به معنی شکل‌گیری الگوی کف دوقلو است الگویی که نشان دهنده قوت سطح حمایت است و یک الگوی برگشت صعودی است. در نتیجه این دسته از تحلیل‌گران معتقدند بورس آماده رشد بیشتر است. در مقابل گروهی دیگر از تحلیل‌گران رشد روزهای اخیر شاخص بورس را متاثر از تغییر دامنه نوسان قیمت سهام می‌دانند و آن را یک شوک تلقی می‌کنند که تنها در کوتاه مدت اثر مثبت دارد.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر