|
کدخبر: 149609

بانک‌ها نباید وارد بورس می‌شدند

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه سوءمدیریت مسئولان این حوزه است، اظهار کرد: البته مردم نیز با بی‌احتیاطی و عدم توجه به تخصص لازم برای این حوزه اموال اصلی خود را فروختند و پول آن را وارد این بازار کردند و در نتیجه آسیب دیدند.

بورس بانک‌ها نباید وارد بورس می‌شدند

احمد حسین فلاحی با اشاره به شرایط نابسامان بازار سرمایه گفت: ابتدا تا پایان این موضوع را به دلیل سوءمدیریت می‌دانم، پیگیری‌های این مدت نمایندگان مجلس و گزارش‌هایی که در این حوزه به مجلس ارائه شده حاکی از این است که دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه سوءمدیریت است، آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز به این موضوع اشاره کرده است.

وی افزود: متاسفانه مسئولان حوزه توان مدیریت این بازار را نداشتند، ما شاهد این مهم بودیم که نقدینگی مردم در این بازار جمع شده بود و این تجمع نقدینگی یک فرصت طلایی ایجاد می‌کرد که ما آن را به سوی مسیر توسعه و تولید در کشور هدایت کنیم، ولی به دلیل اینکه مسئولان این حوزه فاقد مدیریت اقتصادی بودند اکنون شاهد این شرایط هستیم.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: کارشناسان اقتصادی یکی دیگر از علل وضعیت کنونی بورس را ورود بانک‌ها به این بازار می‌دانند، بانک‌ها نباید به این بازار ورود پیدا می‌کردند، من نیز این موضوع را عامل دیگری برای مشکل کنونی این بازار می‌دانم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اشاره کرد: البته مدیران بورس نیز از ابتدا تردید داشتند که بتوانند شرایط این بازار را مدیریت کنند، به همین دلیل به مردم توصیه می‌کردند که سرمایه اصلی خود را وارد این بازار نکنید، ولی مردم با بی‌احتیاطی و عدم توجه به تخصص لازم برای این حوزه اموال اصلی خود را فروختند و پول آن را وارد این بازار کردند و در نتیجه آسیب دیدند.

فلاحی در پایان اضافه کرد: اکنون به نظر می‌سرد اگر مدیریت صحیحی برای ساماندهی این بازار شکل بگیرد و بتوانند باری دیگر اعتماد مردم را بازگردانند که البته کار مشکلی است، این بازار می‌تواند فرصت خوبی را رقم بزند.

منبع: اقتصاد ۲۴
  • ناشناس ارسالی در

    باید ساختمان بورس مثل سرمایه ما که پودر شد را ، مردم پودر کنند.

  • ناشناس ارسالی در

    به خدا قسم دیگر جان به لب شدیم فقط اتش ز دن بورس دلمان را ارام می کند

ارسال نظر