|
کدخبر: 148676

شوک به بورس در پی یک استعفا

مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه اظهارکرد: شوک دیگر مرتبط به بازار بورس هم استعفای معاون معدنی وزیر صمت آن هم پس از بخشنامه فولادی پر سر و صدایش بود که به نظر می‌رسد بر بازار امروز تاثیر‌گذار است.

بورس شوک به بورس در پی یک استعفا

مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه در خصوص دلایل اُفت این روز‌های بازار سرمایه، گفت: بسیاری از افراد فکر می‌کنند که کاهش نرخ ارز سبب ریزش بازار سرمایه شد، اما اگر سهامداران توجه کنند پارسال هم شرکت‌ها دلار را بین ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان می‌فروختند و اکنون نیز این مبلغ را به ۲۲ هزار تومان افزایش داده‌اند پس از این امر می‌توان نتیجه گرفت نوسان نرخ ارز تاثیر چندانی ندارد بلکه بیشترین اثر در بازار سرمایه از اختلافات بین دولت، مجلس و وزارت اقتصاد است.

او بیان کرد: شدت این اختلاف سبب ایجاد بدبینی بین سهامداران بازار سرمایه شد به نوعی که روز شنبه مورخ ۲۷ دی و روز گذشته به تاریخ ۲۹ دی شاهد افزایش فشار فروش و خروج نقدینگی بودیم.

تمام این مسیر برای بررسی ریزش را تا وزارت اقتصاد و برای گرفتن پاسخی از وزیر اقتصاد طی کردیم که او هم تنها قول تلاش برای بهبود بازار را به سهامداران داد!

البته شوک دیگر مرتبط به بازار بورس هم استعفای معاون معدنی وزیر صمت آن هم پس از بخشنامه فولادی پر سر و صدایش بود که به نظر می‌رسد بر بازار امروز تاثیر‌گذار است.

در پایان باید گفت بهتر است مسئولان کشور در رابطه با اتفاقاتی که اخیرا رخ داده و سبب اُفت‌های شدید بازار سرمایه و زیان سهامداران شده ورود کنند تا بیش از این ما شاهد ریزش‌های شدید بازار سرمایه نباشیم و شاخص باز به روند رو به رشد خود بازگردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • نامي ارسالی در

  به همين راحتي؟؟؟؟؟ استعفا داد و رفت ؟؟؟! !! چرا كسي اين حرام لقمه و امثالش رو كه خودشون رو اون پشت مخفي كردند و به گند كش يدند سرمايه هاي مردم رو بازداشت نمي كنه ؟؟

 • محمد ارسالی در

  آقای رئیسی عزیز نوسان گیرا در بورس ، کاری کردند که بورس به گنداب تبدیل شده و به لجن کشیدن بورس را، کاری میکنن نمادها همیشه توی کف قیمت برای روز بعد باشه ، ضمنا گروهای واتس اپی و تلگرام دارند و با هم هماهنگ میآیند تو کف خرید میکنند ، خیلیا به خیال اینکه الان این نماد مثبت میشه و صف خرید میشه هجوم میارن که بخرند اما غافل از اینکه نوسان گیرایی که قیمت کف خریدند الان توی مثبت به خریداران ساده لوح که هجوم آوردند برا خرید بهشون میفروشند و سود قابل توجهی هر روز از این کار میبرند ، و بدین شکل هر روز بیشتر نمادها به همین شکل درجا میزنند

 • ناشناس ارسالی در

  قابل توجه همه مخاطبین خبر روز . اسن کارش ناس یکی از الوده ترین افراد در کلاه بردا ری دولت هستش . الانم دهن نحسش رو باز کر ده میخواد دزدی دولت و حقوقی و سازمان بور س رو با این حرفا بپوشونه . بیه موقه فکر نکنید که امروز دست ها و ربات های پشت پرد ه فعلا متوقف شدند .
  بدونید همین ا ستعفا ها باعث سبز شدن بود.
  بسه دی گه مردک کثیف کارشناس همش به خاطر دزدی ام ثال شماس

 • ناشناس ارسالی در

  دولت یک کری کند بورس را بتلا ببرد و یا ت فاوت ضرر سهامداران را به هر قیمتی شده بد هد . برای دولت این مبلغ چیزی نیست . ولی مستضعفان شاد میشوند و آن وقت در بورس در ایران را ببندید .

 • امیر ارسالی در

  پا فشاری بر اینکه حتما این شخص باید رءیس بورس شود چون چند بار رفته دوباره برگرداندند به نظر میرسد که غیر از این دیگر فرد با سواد یا اقتصاد دان در مملکت وجود ندارد فقط یک نفر افتصاد بلد است

ارسال نظر

 
Markets