|
کدخبر: 144277

علت رشد پالایشی‌ها بورس چیست؟

پالایشی‌ها که از اواخر آذر با فشار فروش مواجهند، امروز عموما با رنج‌های مثبت معاملات را آغاز کردند و سبزپوش شدند. امروز معامله‌گران در شپنا، شبندر و شتران در صف خرید قرار گرفته‌اند. شبریز اندکی از سقف روزانه عقب‌نشینی کرده است اما همچنان مثبت معامله می‌شود. اما علت رشد امروز این سهم‌‌ها چیست؟

بورس علت رشد پالایشی‌ها بورس چیست؟

دو عامل برای رشد آنها از سوی کارشناسان مطرح می‌شوند. برخی عقیده دارند پس از اصلاح زیاد، قیمت سهم‌ها اکنون معقول شده و از این رو با اقبال سهامداران مواجه شده‌اند. به عنوان مثال شپنا تنها طی دو هفته اخیر ۲۴ درصد افت داشته است.

اما گروهی نیز عقیده دارند این صنعت بار دیگر روی جو حمایت‌های دولتی صعودی شده است. به ویژه آنکه قرار است تعدادی از سهام پالایشی دولت (در شرکت‌های پالایش نفت تهران، تبریز، اصفهان، بندرعباس) طی چهار ماه آینده به قیمت روی تابلو به بانک‌ها واگذار شود و از این رو امکان آن وجود دارد که تلاش‌هایی در جهت افزایش قیمت‌ها طی هفته‌های صورت گیرد.

در این صورت معامله‌گران باید در خصوص این سهم‌ها جانب احتیاط را رعایت کنند، چراکه ممکن است روندهای سابق تکرار شوند. پالایشی‌ها چند ماه پیش در حالی که بسیاری از کارشناسان وضعیت بنیادی این سهم‌ها را چندان مناسب ارزیابی نمی‌کردند، با حمایت‌های تکلیفی و حول جو صندوق پالایشی یکم صعود چشمگیری داشتند و پس از آن حدود ۷۰ درصد ریزش داشتند.

منبع: بورسان
 • ناشناس ارسالی در

  کدام خری هست که اینطور کارشناسی میکند وس هامداران را میترساند دنبال مقصر میگردین همه جا برا افت بی دلیل بورس مقصر نویسنده بیشعور بالاست اقای محترم باز دوباره بهد از ۲۴ درصد افت یک روز شپنا صف شد پارازی ت ول میکنی سهام کوچیک ورشکسته صد در صد ر شد کرد کجا بودی چون خودت اونجا سهامداری مردک صنایع پالایشگاهی ما حالا مازاد بنزی ن تولیدشان به یورو میفروشن وصادر میکنن چ را الکی حرف مفت میزنی سهام پالایشگاهی ار زنده ترین شرکتهای بورسی هستن

 • 1 ارسالی در

  یک روز مثبت شده چه تیتری زده اید حالا چند روز بعد منفی می باشد کسانی که که پالایش یکم را خریدند بد بخت کردید واقعا عجیب است که خبر نگاران اینگونه هستند چرا دنبا جواب مسئولین نیستید که چرا پالایش یکم منفی است

 • امین ارسالی در

  سلام تحلیلت واقعا اشتباه و البته مشخصه که حقوقی هستی . 15 تومنشو میبینی . حقوقی محترم . نوسان نداریم . میمونی تو خط خرید اونوقت . 1 دونشم گیرت نمیاد.

 • ناشناس ارسالی در

  ولا نسبت خر کردن ملت یعنی مملکت بی صاحب شده که هر روز خبرهای مسخره تحلیل های آبک ی درج میشه از نهادهای قضایی و بازرسی هم خبری نیست گرگهای ایرانی و نفوذی ها ملت ر ا زیر مشت و لقت دارند پاره پاره میکنند ه مه سکوت کردند به والله کوتاهی مسئولین بی پاسخ نخواهد ماند ناهنجاری ها شدت خواهد گرفت به والله اگر بورس را تعطیل کنید و و جوه مردم را با همین شرایط برگردانید به ا نصاف نزدیک تر است مردم دعاگویتان خواهند بود ولی اگر به همین شکل ادامه پیدا کند م ردم خشمگین و روانی چیزی برایتان باقی نخو اهند گذاشت!!!؟؟؟

ارسال نظر