|
کدخبر: 139696

معاملات مشکوک امروز بورس (۱۵ آذر) + جدول

در روز رشد ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحدی شاخص ، یک پتروشیمی، سهم تازه وارد، شرکت ورشکسته، دو بیمه به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک امروز بورس (۱۵ آذر) + جدول

در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و منفی آغاز به کار کرد اما با بهبود تقاضا در نهایت نماگر بازار با رشد ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۴۹۰ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۲.۵ و ۶.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو و بانک تجارت با داد و ستد بیش از ۱.۹ و ۱.۲ میلیارد سهم و بانک پارسیان، بانک صادرات به همراه بیمه البرز با تقاضای ۶۴۱، ۵۶۳ و ۳۵۴ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۸ تا هفت برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت بیمه رازی حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۴.۵ درصدی قیمت سهام ، شاهد داد و ستد ۹۷.۷ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های لوله و تجهیزات سدید( سهم ورشکسته حاضر در تابلو قرمز بازار پایه)، سرمایه گذاری معیار صنعت پارس، رهشاد سپاهان، سیمان مجد خواف، کیسون، بیمه البرز، تراکتورسازی ایران، سیمان آرتا اردبیل، پاکدیس، پتروشیمی فارابی، لیزینگ‌پارسیان(سهم تازه وارد)، داروسازی قاضی، نصیر ماشین و قند شیروان قوچان و بجنورد مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی فارابی، سهم تازه وارد، شرکت ورشکسته، دو نماد از صنعت بیمه به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.

سهام+مشکوک

 

منبع: بورس پرس
  • ناشناس ارسالی در

    فعلا" بورس تو بورسه و قله ی ۳ میل یون واحدی رو به راحتی فتح خواهد کرد.دلا ر ، طلا، سکه ، خودرو ،ملک و .......کاهشی خواهند بود.

ارسال نظر