|
کدخبر: 137135

۲۸ هزار میلیارد تومان بورس بازان در جیب دولت

نماینده مجلس با اعلام اینکه حقوقی‌های وابسته به دولت و بانک‌ها از آینده بورس مطلع بودند، گفت: ۲۸ هزار میلیارد تومان مازاد فروش سهام از جیب مردم به حساب دولت رفت!

بورس ۲۸ هزار میلیارد تومان بورس بازان در جیب دولت

احسان ارکانی درباره سرنوشت منابع حاصل از خرید سهام توسط مردم گفت: طی هفت ماه نخست امسال با دعوت رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد از مردم برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، ۳۲ هزار میلیارد تومان فروش سهام یعنی ۲۸ هزار میلیارد تومان مازاد درآمد مصوب دولت و شرکت‌های دولتی محقق شد.

وی افزود: وقتی بازار سرمایه با استقبال مردم و عرضه سهام شرکت‌های سودآور دولتی مواجه شود، حتی بیشتر از پیش‌بینی‌ها جلو می‌رود اما وقتی دولت، شرکت‌های وابسته به آن و بانک‌ها ناگهان دست به فروش سهام زدند و از بازار خارج شدند و بورس با سقوط وحشتناکی روبه‌رو شد و سرمایه مردم عادی در بورس به تاراج رفت.

این نماینده مجلس ادامه داد: به نظر می‌رسد سهامداران حقوقی وابسته به دولت و بانک‌ها، دارای رانت اطلاعاتی از سرنوشت آینده بورس بودند که به صورت هماهنگ و ناگهانی با فروش سهام در اوج قیمت حبابی از بازار سرمایه بیرون رفتند و در واقع جیب سهامداران حقیقی یعنی مردم را در بورس خالی کردند!

وی افزود: این ۲۸ هزار میلیارد تومان مازاد درآمد دولت از فروش سهام، پولی بود که از زندگی و جیب مردم به جیب دولت رفته است!

منبع: تسنیم

ارسال نظر