|
کدخبر: 122500

حمایت قالیباف اصل از پیشنهاد جذاب بورسی ایمیدرو

حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس گفت: از پیشنهاد ایمیدرو برای تشکیل صندوق بازرگردانی حمایت می‌کنیم.

بورس حمایت قالیباف اصل از پیشنهاد جذاب بورسی ایمیدرو

قالیباف اصل که در نشست غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو، پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و مدیران عامل شرکت‌های ملی مس، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد خراسان سخن می‌گفت، تصریح کرد: ایده تشکیل صندوق با بازارگردانی خوب است و سازمان بورس از پیشنهادهای ایمیدرو برای تقویت بازار بورس حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه اهمیت جلسه در ایمیدرو این است که بازار سرمایه نسبت به گذشته، توجه بیشتری نیاز دارد، اظهارکرد: امسال مصوب کردیم که شرکت‌های بورسی به شرط اینکه دارای رتبه‌بندی

B باشند می‌توانند اوراق قرضه بدون ضامن منتشر کنند.

"مبارکه" پیشتاز دریافت مجوز انتشار اوراق قرضه بدون ضامن

قالیباف اصل افزود: شرکت فولاد مبارکه به عنوان نخستین شرکت توانست با این روش، مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق قرضه دریافت کند.

به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت‌های معدن و صنایع معدنی از بنیه مالی قابل توجهی برای انتشار این نوع اوراق برخوردارند.

وی ادامه داد: از فرصت بازار بورس می‌توان برای تامین مالی شرکت‌ها به متظور فعالیت‌های اقتصادی در کشور استفاده کرد.

قالیباف اصل خبر داد: هفته گذشته مجوز با با بازارگردانی موثر در بورس را از شورای بورس دریافت کردیم.

بازارگردانی اجباری

وی تاکید کرد: بازارگردانی در بورس اجباری شده و این سازمان به جد پیگیر آن است. قالیباف اصل با بیان اینکه از توسعه شرکت‌ها و افزایش سرمایه آنها حمایت می‌کند، گفت: شرکت سهامی عام پروژه- که برای نخستین بار توسط توسعه معادن و فلزات تشکیل شده- ابزار مناسبی برای حفظ ارزش سهام است.

منبع: ایمیدرو

اخبار مرتبط

ارسال نظر