|
کدخبر: 60096

تحلیل‌گر ارشد بین‌الملل حوزه معدن و فولاد در گفت‌وگو با گسترش نیوز مطرح کرد:

لزوم الگوبرداری از بیمه تأمین خسارت کارگران

جعفری طهرانی گفت: در کشور‌های پیشرفته، بیمه‌‌ای تحت عنوان بیمه تأمین خسارت کارگران وجود دارد که پوشش وسیعی برای کارگران و کارفرما به وجود می‌آورد. از این رو با توجه به صنعت پر ریسک معدن لزوم وجود این بیمه احساس می‌شود.

گسترش نیوز:‌ کیوان جعفری طهرانی تحلیل‌گر ارشد بین‌المللی حوزه معدن و فولاد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گسترش نیوز در مورد وضعیت بیمه‌های کاربردی کشور‌های توسعه‌یافته، اظهار کرد: معدن صنعتی پر ریسک محسوب می‌شود که باید در بحث بیمه توجهات بیشتری به آن شود، بیمه‌های معدنی زیادی در کشورمان وجود دارد که تا حدی توانسته‌اند خطرهای تهدیدکننده این صنعت را بکاهند اما حساسیت این حوزه ایجاب می‌کند تا از بیمه‌هایی که در کشور‌های پیشرفته استفاده می‌شود، الگوبرداری کنیم.

جعفری طهرانی با اشاره به اینکه بیمه تأمین خسارت کارگران یکی از بیمه‌هایی است که در ایران وجود ندارد، بیان کرد: بیمه تأمین خسارت کارگران نوعی بیمه تکمیلی محسوب می‌شود که علاوه بر مسئولیت‌های عمومی می‌تواند کارگران را تحت پوشش‌ همه‌‌‌جانبه‌ای قرار دهد.

تحلیل‌گر ارشد بین‌الملل حوزه معدن و فولاد ادامه داد: به‌طورمعمول این بیمه برای کارگران فعال مجموعه به کار می‌رود و در مورد نیروی کار پیمانی از گونه‌ مشابه‌ای همچون بیمه حرفه‌ای استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر در زمان‌ مأموریت و بازدید نمایندگان دفاتر مرکزی از معادن، صدمه‌هایی ایجاد شود که خارج از خسارات عرف است این بیمه پوشش تکمیلی خود را نمایان و موردحمایت قرار می‌دهد.

جعفری طهرانی اضافه کرد: باوجوداین بیمه، کارکنان در مدت‌زمانی که بنا بر صدماتی متحمل شده‌ درآمدی ندارند از این محل حقوق و مزایای آنها تأمین می‌شود.

تحلیل‌گر ارشد بین‌الملل حوزه معدن و فولاد بیان کرد: در مشاغل سخت و پر زیانی همانند معدن امکان اینکه صدمات به حدی برسد که فرد برای همیشه و یا اینکه تا یک الی دو سال توانایی کار کردن را نداشته باشد، وجود دارد.

وی تشریح کرد: هرچند که کارفرما موظف به بیمه کارکنان خود و پرداخت حقوق در زمان استعلاج است اما در بعضی از مواقع مدت این دوره به قدری طولانی می‌شود که حتی کارفرما توانایی اینکه خسارت بپردازد حقوق و مزایای فرد را تامین کند را ندارد.

جعفری طهرانی افزود: در حقیقت بیمه تأمین خسارت کارگران اطمینان خاطری به نیروی کار می‌دهد که تا هر زمان که به طور کامل بهبود نیافته است می‌تواند از مزیای این بیمه استفاده کند. این بیمه علاوه بر ایجاد حاشیه امن برای کارکنان، اطمینان خاطری نیز برای کارفرما به وجود می‌آورد چراکه هرگونه خسارتی که تحت هر شرایطی و درهر بازه زمانی به وجود آمده است، تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها