|

بخوانید :

کدخبر: 271581

قیمت طلا نزولی شد / ۲۹ مرداد

قیمت طلا در بازارهای جهانی در روز جمعه نیز نزولی بود، تا فلز زرد در آستانه ثبت هفته ای تماما نزولی قرار بگیرد.

بانک و بیمه قیمت طلا نزولی شد / ۲۹ مرداد

پس از اینکه طلا چهار هفته متوالی روندی صعودی به خود گرفت، هفته ای که گذشت بیشتر سودهایی که اندوخته شده بود پس گرفته شد. رکورد جالب طلا در هفته سپری شده این بود که در تمام روزهای آن طلا بازدهی منفی را به ثبت رساند. این موضوع از ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی تاکنون بی سابقه بوده است.

در حالی طلا هفته را در قیمت ۱۸۰۱ دلاری آغاز کرد، که در حال حاضر زیر مرز ۱۷۵۰ دلاری معامله می شود. قیمت هر اونس از این فلز ارزشمند در هفته ای که گذشت نزدیک به ۳ درصد افت کرد.

قدرت گرفتن دلار آمریکا با گران تر کردن قیمت طلا برای دارندگان دیگر ارزها، یکی از عاملان کاهش قیمت طلا بود. شاخص دلار در هفته ای که گذشت بیش از ۲ درصد افزایش یافت و اکنون نزدیک به مرز ۱۰۸ واحدی قرار دارد. شاخص دلار، ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر مانند یورو، ین و یوان را اندازه گیری می کند.

در حالی که طلا و دلار به عنوان دو پناه‌گاه امن برای سرمایه ها رقابت می کنند، چشم انداز صعودی نرخ بهره فدرال رزرو کفه ترازو را به سمت دلار سنگین تر کرده است.

روز پنج‌شنبه مجددا مقامات فدرال رزرو بر افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم بالای آمریکا تاکید کردند. حتی اگر هنوز بر سر سرعت و مقدار افزایش نرخ بهره میان مقامات اقتصادی بحث وجود داشته باشد، اما در حال حاضر سیاست تهاجمی فدرال رزرو قابل پیش بینی است.

تحلیل گران در حال حاضر پیش بینی می کنند، در صورت ادامه روند کنونی سقوط طلا به زیر مرز ۱۷۰۰ دلاری نیز دور از انتظار نخواهد بود.

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...