|
کدخبر: 197978

آخرین وضعیت بازار سکه و طلا

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: بازار سکه و طلا سیاسی نیست و تنها به نوسانات نرخ ارز و قیمت انس جهانی واکنش نشان می‌دهد و از روز چهارشنبه هفته گذشته که نرخ دلار کاهش یافت و پس از آن تقریبا ثابت ماند.

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار سکه و طلا اظهار داشت: از روز چهارشنبه هفته گذشته قیمت‌ها در بازار طلا و جواهر و سکه ثابت مانده و کمترین نوسانات را داشتیم.

وی با اشاره به صحبت‌های مسئولان درباره کنترل بازار ارز و اثرگذاری آن بر روی بازار طلا گفت: بازار سکه و طلا سیاسی نیست و تنها به نوسانات نرخ ارز و قیمت انس جهانی واکنش نشان می‌دهد و از روز چهارشنبه هفته گذشته که نرخ دلار کاهش یافت و پس از آن تقریبا ثابت ماند، نرخ طلا و سکه هم ثابت مانده است.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: همان روزی که رییس جمهوری درباره ارز صحبت کرد و شاهد کاهش نرخ دلار در بازار بودیم، قیمت طلا هم به تبع آن کاهش یافت و پس از آن نوسانات زیادی نرخ‌ها را تغییر نداد.

کشتی‌آرای افزود: از سوی دیگر در این مدت قیمت انس جهانی هم تغییری نداشت که بر بازار طلا و سکه اثر بگذارد.

وی با تاکید بر اینکه همچنان در بین سکه‌های مختلف در بازار سکه تمام طرح جدید بیشترین طرفدار را دارد، گفت: در حال حاضر قیمت سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، یک گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و نرخ هر انس جهانی هزار و ۸۲۸ دلار است.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...