|
کدخبر: 183318

طلا ارزان می شود؟

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران همچنان معتقد است از آنجا که نوسان قیمت طلا در روز‌های آینده بیش از هفت درصد نخواهد بود مردم می‌توانند معا‌ملات خود را شروع کنند.

نادر بذر‌افشان با اشاره به تداوم روند افزایشی قیمت‌ ها در بازار طلا اظهار کرد: تنها عامل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار امروز رشد نرخ ارز بوده چرا که ارزش او‌نس جهانی در مقایسه با دیروز ۹دلار هم کاهش یافته و به ۱۷۷۰دلار رسیده است.

به گفته این عضو اتحادیه طلا، بازار ارز از ابتدای هفته تحت تاثیر اخبار سیاسی و اقتصادی از جمله بلاتکلیفی بر‌جام و نگرانی از توافق وارد مدار صعودی شده و همین موضوع قیمت طلا و سکه را نیز تحت تاثیر قرار داده؛ بر همین اساس قیمت سکه امامی نسبت به دیروز ۱۳۰هزار تومان، نیم سکه ۱۰۰هزار، ربع سکه ۸۰هزار، سکه یک گرمی ۵۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار حدود پنج هزار تومان گران‌تر شده است.

تقاضا برای طلا و سکه ۱۰درصد افزایش یافت

بذر‌افشان از خروج بازار طلا از شرایط رکودی خبر داد و گفت: با رشد قیمت‌ها از ابتدای هفته تا امروز، حجم معا‌ملات اندکی افزایش یافته و تقاضا برای مصنوعات طلا و سکه در مقایسه با هفته‌های پیش بین ۵ تا ۱۰درصد بیشتر شده است اما با این وجود خبری از خرید‌های هیجانی نیست.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا درباره آینده بازار پیش‌بینی کرد: با توجه به ثبات وضعیت بازار از ابتدای سال و نوسان قیمت‌ها بین سه تا هفت درصد، به نظر من در روز‌های آینده هم تغییرات قیمت طلا و سکه در همین حد خواهد بود که بر همین اساس مردم می‌توانند با اعتماد معا‌ملات خود را شروع کنند.

 

 

منبع: سایت طلا
  • خ ارسالی در

    رفتیم یه تکه طلا بگیریم میشد ۸۰ میلیون ت ومان ،،لطفا ...خوری زیادی نفرمایید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...