|
کدخبر: 170011

بررسی بازدهی بازارها / دلار ارزان شد + نمودار

امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰اسکناس آمریکایی طی یک روز بیش از ۴ درصد از ارزش خود را از دست داد تا در قعر جدول بازدهی روزانه قرار بگیرد.

بانک و بیمه بررسی بازدهی بازارها / دلار ارزان شد + نمودار

در بازار سکه نیز فلز گران بهای داخلی با از دست دادن حمایت ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، تا محدوده ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان سقوط کرد،‌هر چند که در ساعات انتهای روز توانست کمی از ارزش از دست رفته خود را جبران کند. جدا از بازار دلار و سکه، در بازار طلا نیز نزول قیمت ها شدید بود. طلای ۱۸ عیار روز یک شنبه نزدیک ۳ درصد افت قیمت را ثبت کرد و به محدوده ۹۴۰ هزار تومانی رفت. بازار سهام در روز یک شنبه نسبت به سایر بازارها افت کمتری را تجربه کرد. شاخص کل این بازار امروز کمی بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد و در محدوده یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد به کار خود پایان داد.

مقاومت یک ساعته معامله گران دلار

امروز دلار در همان ابتدای روز کانال ۲۳ هزار تومانی را از دست داد. اسکناس آمریکایی با قیمت ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان معاملات خود را آغاز کرد. از ساعت ۱۱ تا ۱۲ احتیاط در بازار زیاد بود و معامله گران سعی می کردند اجازه ندهند قیمت به زیر خط ۲۲ هزارو ۵۰۰ تومانی نفوذ کند. با این حال از ساعت ۱۲ ظهر سقوط آزاد قیمت ها آغاز شد و این ارز حدود ساعت۳ بعدازظهر به کانال ۲۱هزار تومانی و محدوده ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومانی قدم گذاشت. از ساعت ۳ بعدازظهر، معامله گران سعی کردند اجازه افت بیشتر را به قیمت ندهند و با افزایش خریدهای خود، اسکناس آمریکایی را به بالای خط ۲۲ هزار تومان آوردند. با وجود این برگشت، دلار هم چنان در کمترین سطح نسبت به اواخر دی ماه قرار داشت. اسکناس آمریکایی در تاریخ ۲۹ دی ماه، زیر مرز ۲۲ هزار تومان به کار خود پایان داده بود. در کنار این، افت امروز در سال ۱۴۰۰ سابقه نداشت.

دو عامل افت قیمت دلار

به گفته فعالان، مهم ترین عاملی که موجب شد قیمت دلار در روز یک شنبه نزول زیادی را تجربه کند، خوش بینی معامله گران نسبت به آینده مذاکرات هسته ای بود. آن ها اظهارات عراقچی را بسیار برجسته می کردند که از توافق بر روی رفع برخی از تحریم ها خبر داده بود. در کنار این، از دست دادن پیاپی حمایت های فنی موجب شده است که تمایل برای فروش در بازار افزایش پیدا کند. افت قیمت دلار در روز یک شنبه موجب شد که فلز گران بهای داخلی نیز در مقطعی به محدوده ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ریزش کند. از ساعت ۳ بعدازظهر سکه بازان توانستند با افزایش خریدهای خود سکه را به بالای خط ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بازگردانند.

بازدهی+نموادر

منبع: اقتصاد نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    باریزش ارزش دلارقطعاتولیدداخلی رونق می گ یردچون بحث دلالی ارزوطلاوخودرومسکن حذف و سرمایه هابه سمت کشاورزی وتولیدوصنعت روان ه می شود

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...