|
کدخبر: 128540

قیمت جدید طلای سیاه (۹۹/۰۷/۲۳)

به دنبال نگرانی‌ها در مورد اینکه تقاضای جهانی انرژی به دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا در اروپا و امریکا همچنان رو به کاهش خواهد بود، نرخ نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرده که تقاضای جهانی نفت در سال آینده با ۶.۵۳ میلیون بشکه افزایش به ۹۶.۸۴ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که ۸۰ هزار بشکه کمتر از پیش‌بینی یک ماه قبل این سازمان است.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰.۱۶ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۳۸ سنت رسید. نرخ نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا برای تحویل در ماه نوامبر نیز امروز با ۸ سنت معادل ۰.۲۰ درصد کاهش به ۴۰ دلار و ۱۲ سنت رسید.

دیروز کرملین اعلام کرد، ولادیمیر پوتین و محمد بن سلمان، سران دو تولیدکننده بزرگ نفت جهان در جریان یک مکالمه تلفنی آخرین وضعیت بازارهای انرژی را بررسی کرده‌اند.

وزیر انرژی امارات دیروز گفت، اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس به طرح‌های خود مبنی بر کاهش تولید که از ماه ژانویه امسال به اجرا گذاشته شده پایبند خواهند ماند.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «در حالی که ارزش دلار تقویت شده و عربستان و روسیه جبهه متحدی را در پایبندی به تعهداتشان در زمینه کاهش تولید تشکیل داده اند، نرخ نفت در بازار آسیا تثبیت شده است... با توجه به اینکه ویروس کرونا همچون یک آتش سوزی مهیب در اروپا در حال گسترش است و تعداد موارد ابتلا در امریکا هر روز بالاتر می‌رود، قیمت‌های فعلی بسیار شکننده به نظر می‌رسند.»

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر