|
کدخبر: 328342

پیش بینی هیجان انگیز از قیمت طلا و سکه | کاهش نرخ ها در راه است؟

قیمت طلا و سکه در هفته نیمه‌تعطیل اخیر روند نسبتاً آرامی را پشت سر گذاشتند. این هفته، بازدهی طلا منفی و بازدهی سکه مثبت شد. تحلیلگران بازارهای مالی فضای حرکتی بازار طلا را برای هفته پیش رو همچنان محدود می‌دانند.

اقتصاد پیش بینی هیجان انگیز از قیمت طلا و سکه | کاهش نرخ ها در راه است؟

پیش‌بینی و تحلیل قیمت طلا در بازار ارز موضوعی است که همواره توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران و افراد فعال در بازارهای مالی را به خود جلب کرده است. اهمیت قیمت طلا در تعیین ارزش ارز و جریان‌های اقتصادی بسیار بالاست. طلا به عنوان یکی از مهمترین فلزات گرانبها در جهان از نیروی خرید و فروش در بازار ارز تاثیر مهمی می‌گذارد.

در هفته دوم خرداد با وجود تحرکات محدود قیمت، بازدهی متوازنی نداشت. این هفته بازدهی طلا منفی و سکه مثبت شد.

قیمت-طلا

پیش بینی قیمت طلا و سکه

معامله‌گران با توجه به نوسانات حرکتی محدود قیمت در بازار طلا این بازار را رکودی می‌دانند و معتقدند در هفته سوم خرداد نیز قیمت‌ها تغییر چندانی پیدا نخواهند کرد. با وجود اینکه در زمان بسته بودن بازارها اونس جهانی طلا افزایش چشمگیری یافت و به ۲۳۷۵ دلار هم رسید اما در نهایت کاهشی شد و به محدوده ۲۳۳۰ دلاری بازگشت.

بر همین اساس نمی‌توان اونس جهانی طلا را برای بازگشایی بازار طلا و سکه در هفته پیش رو اهرمی افزایشی تلقی کرد. کارشناسان اقتصادی در پیش بینی قیمت طلا و سکه برای روزهای آینده، به متغیرهای سیاسی وزن بیشتری می‌دهند و بر همین اساس، روند قیمت در بازارهای مالی را تا انتخابات پیش رو، با نوسانات محدود پیش‌بینی می‌کنند.

نقره ۲۳۰۰ تومان گران شد

اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۳۳ دلاری ایستاده و روندی نزولی دارد. قیمت اونس جهانی نقره با کاهش ۳.۱۱ درصدی، روی رقم ۳۰ دلار و ۳۴ سنتی در حال معامله است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز پنجشنبه روی رقم ۵۹ هزار و ۱۰ تومانی معامله شد و افزایش دو هزار و ۳۳۰ تومانی داشت.

سکه امامی پرچمدار رشد قیمت شد

قیمت سکه امامی روز پنجشنبه ۱۷ خرداد با رشد ۲۰۶ هزار تومانی روی رقم ۴۰ میلیون و ۹۰۹ هزار تومانی قرار گرفت. سکه‌ بهار با رشد ۶۵ هزار تومانی با رقم ۳۷ میلیون و ۷۹۰ هزار تومانی بسته شد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه، ربع‌سکه و سکه گرمی روز پنجشنبه ۱۰۰ هزار تومان گران شد. نیم‌سکه روی قیمت ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی و ربع‌سکه با رقم ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی معامله شد. سکه گرمی نیز با رشد ۱۰۰ هزار تومانی به کانال هفت میلیونی ورود کرد.

حباب سکه افزایشی شد

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی هفته افزایش محدودی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۳۸ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۸۷ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۱ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۷۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۲۵ هزار تومانی بسته شد.

حباب سکه روز پنجشنبه در تمام قطعات افزایش داشت. حباب سکه امامی ۱۱۳ هزار تومان، سکه بهار ۴۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۸۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها