|
کدخبر: 328004

گزارش اختصاصی گسترش نیوز:

بورس صعودی شد | خودرویی ها در صف خرید

بر اساس گزارش‌ها، در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به سطح ۲,۰۹۴,۱۵۵ واحد رسید. در این تاریخ، شاخص کل بورس افزایشی نسبی بیش از ۸ هزار واحدی را تجربه کرد.این افزایش قابل توجه در شاخص کل بورس، بیانگر روند مثبت و رونق در بازار سهام تهران است. این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از اعتماد سرمایه‌گذاران به وضعیت اقتصادی و عملکرد شرکت‌های بورسی باشد.

اقتصاد بورس صعودی شد | خودرویی ها در صف خرید

بر اساس گزارش‌ها، در تاریخ ۱۲ خرداد ماه، بازار سهام ایران شاهد رشد شاخص کل و افزایش قیمت سهام بود. این روند مثبت در بازار بورس باعث تغییر رنگ نمادهای برخی از سهام به رنگ سبز در صفحه نمایش بورس شد.

رنگ سبز در بازار بورس نشان‌دهنده افزایش قیمت فعلی سهم نسبت به قیمت قبلی آن است. این تغییر رنگ نمادها به سبز، بیانگر افزایش ارزش سرمایه‌گذاری در بازار است و می‌تواند نشانگر اعتماد بازار به آن سهام و بهبود وضعیت مالی و عملکرد شرکت مربوطه باشد. بنابراین، بازار سهام طی این مدت با رشد شاخص کل و افزایش قیمت برخی از سهام، روند مطلوبی را تجربه کرده است که می‌تواند بازتاب بهبود اوضاع اقتصادی و صنعتی شرکت‌های بورسی باشد.

روند مثبت در بورس می‌تواند برای سرمایه‌گذاران و فعالان بازار سرمایه مطلوب باشد، زیرا افزایش ارزش سهام می‌تواند منجر به افزایش بازده و سود سرمایه‌گذاری آنها شود. با این حال، همواره باید به نوسانات بازار و عوامل مؤثر بر آن توجه داشت و تصمیمات سرمایه‌گذاری بر اساس تحلیل دقیق شرایط و ریسک‌های موجود اتخاذ شود.معاملات در این روز با شروعی صعودی آغاز شد و در ادامه این صعود، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش نسبی در شاخص کل رخ داد و شاخص به بالای ۴ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی مانند فملی، فولاد، فارس، شپنا، وبملت، شتران و بوعلی تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

نقشه-بازار
 
شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش کاهشی شد تا با ریزش ۶۲۰ واحدی به ۶۸۴  هزار و ۷۳۳ واحدی رضایت دهد.
 
شاخص-کل
در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بالای ۸ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۱,۹۳۹.۹۵۹.۴۴ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۴۳,۶۵۳.۹۸۶ میلیارد ریال و حجم معاملات ۸.۲۶۹ میلیارد سهم است.
نمادهای-بورسی
 
 
نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، مارون، هرمز، زاگرس، خاور، کگهر و تجلی هستند.

خبرهای بورسی در ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

سجاد موحد، عضو هیات مدیره کارگزاری بانک سپه با اشاره به این که افزایش نرخ سود بانکی، مسیر توسعه صنایع را متوقف می‌کند، اعلام کرد: اصلاح «بند س تبصره ۶ قانون بودجه»، مولفه‌ای مهم برای ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه است.

همراهی و همدلی فعالان بازار سرمایه با راهبری سازمان بورس و اوراق بهادار و نیز حمایت مجلس و کمیسیون اقتصادی سبب شد که بند س تبصره ۶ اصلاح شود که بی شک این موضوع جزو مولفه‌های مهم ورود صنایع و شرکت‌ها به بازار سرمایه است و معافیت‌های مالیاتی متنوعی جهت درج شدن شرکت ها در بورس با توجه به شفاف شدن و مشارکت مردم در بورس های مختلف برای حضور شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

 نگاه دولت حمایت از بازار سرمایه است

داورد منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که نگاه دولت، حمایت از بازار سرمایه است، گفت: هر گونه حمایتی که لازم باشد از بورس انجام می‌دهیم تا مردم با اطمینان بیشتر سرمایه‌های خود را وارد بورس کنند.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها