|
کدخبر: 327582

گزارش اختصاصی گسترش نیوز:

ریزش ادامه دار در بورس / بازار سراسر سرخ شد + نقشه

آمار معاملات امروز شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ به این شرح اعلام شد:شاخص کل بورس تهران با افت بیش از ۲۰ هزار واحدی به سطح ۲,۰۷۸,۰۲۳ واحد کاهش یافت. این کاهش چشمگیر در شاخص کل بورس، موجب افت قابل توجهی در ارزش کل بازار سهام شد.این روند نزولی شاخص کل بورس تهران به میزان بیش از ۱۶ هزار واحد، نشان از وضعیت نامساعد بازار سرمایه در روز جاری است.

اقتصاد ریزش ادامه دار در بورس / بازار سراسر سرخ شد + نقشه

در تاریخ ۶ خرداد ۱۴۰۳، بازار بورس تهران با ریزش سنگین در  شاخص کل روبرو شد. این موضوع سبب شد تا قیمت بسیاری از نمادهای معاملاتی کاهش یافته و رنگ قرمز بر روی آنها ظاهر شود. رنگ قرمز نشان‌دهنده کاهش ارزش سهم نسبت به گذشته و در نتیجه، کاهش ارزش سرمایه‌گذاری در بازار است. این افت بازار ممکن است ناشی از نگرانی‌ها و فروش گسترده سهام توسط سرمایه‌گذاران در واکنش به اخبار و شرایط اقتصادی باشد.همچنین، تنزلات قیمتی در بورس می‌تواند تحت تأثیر عوامل اقتصادی، سیاسی یا جهانی قرار گرفته باشد که بر بازار سرمایه تأثیرگذار هستند.

معاملات در این روز با شروعی نزولی آغاز شد و در ادامه این نزول، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش قابل توجهی رخ داد و شاخص کل نزدیک ۱۲ هزار واحد ریخت. نمادهای بورسی مانند فارس، فولاد، فملی، شپنا، شستا، وبملت و شبندر تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۶ خرداد۱۴۰۳

 

 

 

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایشی شد تا با ریزش ۴۲۵۸ واحدی به ۶۸۵ هزار و ۵۱۳ واحدی رضایت دهد.

 

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بالای ۲۰ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۱,۴۰۷,۳۰۶.۸۷۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۳۱,۹۰۰.۲۰۵ میلیارد ریال و حجم معاملات ۴.۷۸۶ میلیارد سهم است.

نمادهای-بورسی

 

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، شگویا، فغدیر، هرمز، زاگرس، خاور و کگهر هستند.

خبرهای مهم بورسی در ۶ خرداد ۱۴۰۳

حسین درودیان، اقتصاددان، یکی از تبعات مهم افزایش نرخ «اخزا»، کاهش تمایل به سهامداری در بازار سرمایه است به طوری که بخشی از نهادهای مالی تحت فشار قرار گرفته و این خود به تنهایی عاملی برای آسیب زدن به بودجه دولت خواهد شد.

تسریع فرآیند تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران

حسین مدرس خیابانی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس گفت: ایجاد اعتماد در بین سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بزرگ از جمله اقداماتی است که می‌تواند منجر به تسریع فرآیند تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شود.

این اقدام به عنوان اتفاقی دو سر برد تلقی می‌شود که باعث تامین مالی پروژه‌ها و نیز سرمایه‌گذاری مردم خواهد شد.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها