|
کدخبر: 327251

جنگ غول های خودروسازی بر سر محصولات برقی / این شرکت گوی سبقت را ربود

فراری، رقیب لامبورگینی، در حال پیشروی در زمینه الکتریکی سازی خود است و ماه آینده قصد دارد کارخانه‌ای را افتتاح کند که سوپراسپرت‌های هیبریدی و الکتریکی را در ایتالیا بسازد. اولین مدل تمام الکتریکی آن سال آینده عرضه می‌شود.

اقتصاد جنگ غول های خودروسازی بر سر محصولات برقی / این شرکت گوی سبقت را ربود

در حال حاضر، شرکت خودروسازی لامبورگینی از تولید خودروهای اسپرت کاملاً برقی به دلیل افزایش شک و تردید درباره این فناوری خودداری می‌کند.

استفان وینکلمن، مدیرعامل لامبورگینی اظهار کرد اگرچه عملکرد در خودروهای الکتریکی مشکلی ایجاد نخواهد کرد، برخی از موارد مانند صدای موتور V۱۰ هوراکان قابل تکرار نیستند.

زمان پرتنشی در بخش خودروهای گران‌قیمت است که در حال بررسی چگونگی مقابله با فشارهای نظارتی برای کاهش آلاینده‌هاست، زیرا تقاضا برای خودروهای الکتریکی کاهش می‌یابد و دولت‌ها یارانه‌های این فناوری را کاهش می‌دهند. گروه مرسدس بنز توسعه زیرساخت‌های جداگانه برای سدان‌های لوکس برقی را به منظور صرفه‌جویی در هزینه متوقف کرده و قصد دارد خودروهایی را که با بنزین کار می‌کنند بیش از حد انتظار بفروشد.

فراری، رقیب لامبورگینی، در حال پیشروی در زمینه الکتریکی سازی خود است و ماه آینده قصد دارد کارخانه‌ای را افتتاح کند که سوپراسپرت‌های هیبریدی و الکتریکی را در ایتالیا بسازد. اولین مدل تمام الکتریکی آن سال آینده عرضه می‌شود.

لامبورگینی در فروش خودروهای پلاگین هیبریدی از جمله خودروی اسپورت روئلتو (Revuelto) موفق بوده است، اما اولین مدل تمام الکتریکی آن،کراس اوور دو در لانزادور تا سال ۲۰۲۸ وارد بازار نخواهد شد.

وینکلمن افزود با این حال، این خودروساز در حال بازسازی زنجیره تامین و تولید خود برای تولید لامبورگینی‌هایی با انتشار دی اکسید کربن ۴۰ درصد کمتر نسبت به حال حاضر تا سال ۲۰۳۰ است.

طبق گزارش بلومبرگ، سوخت الکترونیکی می‌تواند در دو سال آینده مورد توجه بیشتری قرار گیرد، زمانی که اتحادیه اروپا برنامه خود را برای ممنوعیت موثر فروش خودروهای موتور احتراقی تا سال ۲۰۳۵ بررسی کند.

خودرو-برقی

در حالی که خودورساز برند EXEED امیدوار است با ارائه این نمونه‌های جدید، زمینه مناسبی را برای توسعه محصولات در آینده فراهم کند. "شائو چین"، مدیر عامل EXEED، تعهد مداوم این شرکت را در تقویت رویکردی که با تقاضاهای فعلی بازار هماهنگی دارد، بیان کرد.

او ضمن تشریح روند توسعه محصولات EXEED از زمان آغاز به کار در نمایشگاه خودروی شانگهای پنج سال پیش تا جایگاه فعلی آن گفت: این برند که در سال ۲۰۲۱ با مدل TX شروع به حضور در بازارهای خارج از کشور کرد به طور قابل توجهی از استراتژی‌های بازاریابی سنتی فاصله و سفت تمرکز بر برندساز ی پیشرفته حرکت کرده است. «شائو» «چین» همچنین گفت «ما EXEED را جدی میگیریم تا برندی پی شرفته و پویا بسازیم در همین حال با بسیاری از برندهای لوکس به ویژه در شکل دادن به تصویر برند سطح بالا و ارتقاء گروه‌های مشتریان هدفمند در تعامل قرار داریم.

او پایگاه مشتری EXEED را کاربران رده بالا در سطح جهانی عنوان کرد و گفت تلاش‌های این شرکت در برندسازی از طریق شرکت در رویدادهای بین المللی مانند نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو و همکاری‌های در اروپای شرقی و خاورمیانه مشارکت قابل توجهی را به همراه داشته است.

«شائو چین» با بیان اینکه EXEED همیشه روی برندسازی تمرکز میکند گفت: ما سعی کردیم بیشتر در روی دادهای بزرگ شرکت کنیم تا تصویر برند با کیفیت بالا ایجاد کنیم و ارزش برند را افزایش دهیم. تکامل برند در رویکرد پس از فروش آن مشهود است و تجربه ای همه جانبه را ایجاد میکند که حس احترام را برای مشتریان فراهم می‌کند این استراتژی با تغییر گسترده تر در صنعت به سمت خدمات مشتری محور و تجربیات سفارشی حرکت کرده است.

«شائو چین با تشریح مسیر استراتژیک برندهای EXEED و EXLANTIX توضیح داد: استراتژی برند بات EXEED تمرکز بر موتور احتراق داخلی (ICE) و خودروهای برقی هیبریدی پلاگین (PHEV) است. در حالی که همتای آن EXLANTIX بر خودروهای الکتریکی با باتری (BEY) و وسایل نقلیه الکتریکی با محدوده وسیع (REEV) تمرکز دارد این رویکرد به آنها اجازه میدهد تا تقاضاهای متنوع بازار و پیشرفتهای فناوری را برآورده کنند.»

EXEED همچنین با به نمایش گذاشتن مدل‌های آینده مانند EXLANTIX ES RX-PHEV و E۰۸ MPV جدید تعهد خود را برای موقعیت یابی سطح بالا در بازار تایید کرد این مدل‌ها نشان دهنده انگیزه این شرکت برای یکپارچه سازی فناوری و طراحی پیشرفته است و EXEED را به سمت هدف خود برای تبدیل شدن به یک برند معتبر شناخته شده در بازار جهانی خودرو سوق می دهند.

مدیرعامل EXEED تاکید کرد: ما معتقدیم استقامت و حرکت رو به جلو در تمام مسیر تنها راه برای رسیدن به موفقیت است.

او همچنین گفت: استراتژی EXEED شامل سرمایه گذاریهای قابل توجهی در ارتقای خط تولید محصولات و کشف فرصتهای جدید در بازار NEV است.

EXLANTIX ET ، الکتریکی این برند SUV شانو چین توضیحاتی درباره اولین در پایان کنفرانس مطبوعاتی برای رهبری بخش خودروهای انرژی جدید EXEED و رونمایی از آن در ووهو ارائه کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها