|
کدخبر: 327074

حساب سهامداران شارژ شد / آخرین آمار درباره واریز سود

براساس اعلام سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در هفته چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، بیش از ۵۳۲ میلیارد تومان سود از طریق اطلاعات سامانه "سجام" به حساب سهامداران واریز شده است.

اقتصاد حساب سهامداران شارژ شد / آخرین آمار درباره واریز سود

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط روابط عمومی سپرده گذاری مرکزی:

در هفته چهارم اردیبهشت ماه جاری، ۱۳ ناشر موفق به واریز سود جاری، سنواتی و حق تقدم به حساب سهامداران شدند.این سود شامل ۱,۷۰۶,۵۲۹ سهامدار بود که مبلغ ۵۳۲,۹۶۶ میلیون تومان را در برمی‌گرفت.این مبلغ توسط ناشران مربوطه به حساب‌های سجامی سرمایه‌گذاران واریز گردید.این اطلاعات نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، سهامداران موفق به دریافت سودی معادل بیش از ۵۳۲ میلیارد تومان از سرمایه‌گذاری‌های خود شده‌اند.

واریز سود جاری ۸ شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته چهارم اردیبهشت ماه امسال، ۸ شرکت «سیمان مازندران، عمران و توسعه فارس، بین‌المللی محصولات پارس، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، قند نقش جهان، سرمایه‌گذاری ملی ایران، توسعه سرمایه وصنعت غدیر، ایرانیت» سود جاری ۱۳۸ هزار و ۲۱۱ سهامدار که شامل ۴۹۱ میلیارد و ۹۰۹ میلیون تومان می‌شود به حساب آن‌ها واریز شد.

جدول۱

 

واریز سود سنواتی و حق تقدم ۵ شرکت

همچنین، در این بازه زمانی، ۵ ناشر «بیمه زندگی خاورمیانه، تامین سرمایه امین، بانک کارآفرین، مخابرات ایران، کشت و دامداری فکا» سود سنواتی و حق تقدم یک میلیون و ۵۶۸ هزار و ۳۱۸ سهامدار که شامل ۴۱ میلیارد و ۵۶ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات پرداخت کردند.

جدول۲

 

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است؛ «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سودهای پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

منبع: مشرق

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها