|
کدخبر: 326338

توصیه مهم بورسی به تازه واردها / این صندوق سود دارد

رجب رحمانی، عضو کمیسیون برنامه‌و بودجه مجلس، تأکید کرد که بازار سرمایه بهترین مسیر برای جهش تولید و جذب نقدینگی‌های سرگردان است. او اظهار داشت: "تازه‌واردها باید با صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بورس شوند."

اقتصاد توصیه مهم بورسی به تازه واردها / این صندوق سود دارد

رجب رحمانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به اینکه بازار سرمایه بهترین مسیر برای جهش تولید و جذب نقدینگی‌های سرگردان است، بیان کرد: "یکی از راه‌های مهم و اساسی برای تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» توسعه ابزارها در بازار سرمایه است.

بازار شفاف

وی افزود: در بازار سهام با توجه به این که مکانیسم عرضه و تقاضا حاکم است و سازمان بورس و اوراق بهادار هم به طور قطع با هدف شفافیت بازار بر روند معاملات نظارت دارد، انتظار می‌رود تا روندی شفاف بین ناشران و سهامداران برقرار باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس اظهار داشت: اگر حمایت‌های جدی از بازار سرمایه وجود نداشته باشد به طور حتم سرمایه‌های مردم راهی بازارهای «ارز، سکه و مسکن» خواهد شد که به نفع اقتصاد و مردم نخواهد بود چرا که بخش عمده سرمایه‌ها در مسیر نادرست به کار گرفته می‌شود.

بازگشت اعتماد از دست رفته

این نماینده مجلس، بازگشت اعتماد به بورس را یکی از راه‌های تحقق شعار« جهش تولید با مشارکت مردم»، برشمرد و افزود: با توجه به اتفاقات سال ۹۹ و بی‌اعتماد شدن عده زیادی از سهامداران نسبت به بورس، انتظار می‌رود برای تحقق شعار سال جاری حمایت‌های قابل توجهی از سوی دولت و مجلس برای رشد و رونق بازار سرمایه و بازگشت اعتماد سهامداران صورت گیرد.

ظرفیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری

رحمانی با تاکید بر این که اگر سرمایه‌گذاران تازه وارد قصد ورود به بازار سرمایه را دارند باید از طریق ابزارهای مالی جدید همانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری به بازار سرمایه اقدام کنند، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران باید نسبت به سهامی که انتخاب می‌کنند، آگاه باشند. البته صندوق‌های سرمایه‌گذاری بهترین گزینه برای کسانی است که نسبت به بازار شناخت کافی نداشته و ریسک‌گریز هستند.

بازدهی مناسب بازارسرمایه نسبت به سایر بازارها

این نماینده مجلس با بیان این که روش‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و بلندمدت باید در کشور ترویج داده شود، عنوان کرد: از میان بازارهای «ارز، مسکن، طلا و سهام»، سرمایه‌گذاری در بازار سهام، به نفع اقتصاد است چرا که تجربه نشان می‌دهد که این بازار بازدهی متعادل‌تری نسبت به سایر بازارهای مالی دارد.

رحمانی در پایان عنوان کرد: نبود ثبات اقتصادی در کشور باعث می‌شود سرمایه‌ها به جای جذب در بازار سرمایه به سمت دیگر بازارها حرکت کند. از این رو، ضرورت دارد سیاستگذاران اقتصادی به منظور جهش تولید، ضمن حمایت از این بازار، با ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری، نقدینگی را به سمت بازار سرمایه سوق دهند تا شاهد رونق اقتصاد باشیم.

تغییرات مبلغ فروش ۵۰ شرکت بزرگ بازار سرمایه از نظر ارزش بازار

معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، جزییات تغییرات مبلغ فروش ۵۰ شرکت بزرگ بازار سرمایه از نظر ارزش بازار در اسفند ماه ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

اطلاعات منتشر شده از سوی معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تغییرات مبلغ فروش ۵۰ شرکت بزرگ بازار سرمایه از نظر ارزش بازار در اسفند ماه سال ۱۴۰۲ منتشر شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت‌های پالایشی به دلیل عدم ارائه نرخ از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی قادر به ارائه اطلاعات مربوط به فروش ماهانه نبوده و لذا در این گزارش در نظر گرفته نشده‌اند.

همچنین، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ نیز به علت ماهیت فعالیتی که دارند در لیست ۵۰ شرکت بزرگ قرار نگرفته‌اند.  

 

منبع: سنانیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها