|
کدخبر: 325745

افزایش سود سامسونگ در سال جدید / کره ای ها کولاک کردند!

سود سامسونگ در فصل اول ۲۰۲۴ منتشر شد و این شرکت اعلام کرده است که درآمد آن نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۲۳، ۱۳ درصد افزایش یافته و تقریباً ده برابر شده، به ۹۳۳ درصد رسیده است.

اقتصاد افزایش سود سامسونگ در  سال جدید / کره ای ها کولاک کردند!

سود سامسونگ در فصل اول ۲۰۲۴ که به مبلغ ۴.۸ میلیارد دلار رسیده، بخاطر فروش قوی تراشه‌ها و گوشی‌های هوشمند، از جمله بهترین گوشی‌های سال ۲۰۲۴، بهبود یافت. پس از تقریباً یک سال از ضرر، بخش کسب و کار چیپ حافظه نیز به سود بازگشت. افزایش قیمت چیپ حافظه باعث افزایش سود در بخش‌های لوازم خانگی، گوشی‌های هوشمند و تلویزیون نیز در طول این فصل شد.

در فصل اول سال ۲۰۲۴، درآمد کل سامسونگ برابر با KRW ۷۱.۹۲ تریلیون و سود عملیاتی آن برابر با KRW ۶.۶۱ تریلیون بود. این درآمد و سود عملیاتی به میزان معادل $۵۲.۰۸ میلیارد و $۴.۷۸ میلیارد دلار به ترتیب است.

بخش گوشی‌های هوشمند شرکت (سامسونگ ام ایکس) درآمدی بالغ بر KRW ۳۳.۵۳ تریلیون (۲۴.۲۷ میلیارد دلار) و سود عملیاتی KRW ۳.۵۱ تریلیون (۲.۵۴ میلیارد دلار) تولید کرد. در حالی که تقاضا برای گوشی های میانه و پیشرفته کاهش یافت، سامسونگ به دلیل فروش چشمگیر گلکسی اس ۲۴، درآمد و سود خود را بهبود داد. شرکت می‌گوید با بهینه‌سازی منابع، “سودآوری دو رقمی ثابت” را حفظ کرده است.

شرکت قصد دارد با مدل‌ها و فرم‌های جدید (مانند حلقه گلکسی) فروش وسایل پوشیدنی را افزایش دهد و برنامه‌های خود برای عرضه ساعت هوشمند پرچمدار را تأیید کند.

بخش راهکارهای دستگاه سامسونگ، که نظارت بر طراحی و تولید چیپ‌های نیمه‌رسانایی دارد، درآمدی برابر KRW ۲۳.۱۴ تریلیون (۱۶.۷۵ میلیارد دلار) و سود عملیاتی برابر KRW ۱.۹۱ تریلیون (۱.۳۸ میلیارد دلار) داشت.

سود سامسونگ در فصل اول ۲۰۲۴ با افزایش ۹۳۳درصدی به ۴.۸ میلیارد دلار رسید

سود سامسونگ در فصل اول ۲۰۲۴ در بخش لوازم خانگی و تلویزیون درآمدی برابر KRW ۱۳.۴۸ تریلیون (۹.۷۵ میلیارد دلار) بود. سود عملیاتی آن‌ها در فصل اول KRW ۰.۵۳ تریلیون (۳۸۳ میلیون دلار) بود. در حالی که فروش تلویزیون به طور جهانی ضعیف بود، بخش تلویزیون سودهای بیشتری نسبت به فصل چهارم ۲۰۲۳ به دلیل فروش بیشتر مدل‌های پریمیوم  کسب کرد

سامسونگ دیسپلی تمام انواع پنل‌های نمایش را شامل پنل‌های OLED کوچک و متوسط برای لپ تاپ‌ها، گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و تبلت‌ها، و همچنین پنل‌های QD-OLED بزرگ برای مانیتورها و تلویزیون‌ها تولید می‌کند. فروش این بخش KRW ۵.۳۹ تریلیون (۳.۸۹ میلیارد دلار) و سود عملیاتی آن KRW ۰.۳۴ تریلیون (۲۴۵ میلیون دلار) بود.

سامسونگ صاحب هارمان اینترنشنال است که محصولات صوتی AKG، هارمن کاردان، صداهای Infinity و JBL را تولید می‌کند. این بخش همچنین تجهیزات خودروی متصل را توسعه و فروش می‌کند که این روزها بسیار زیاد از آن استفاده می‌شود. فروش آن KRW ۳.۲ تریلیون (۲.۳ میلیارد دلار) بود، در حالی که سود عملیاتی آن KRW ۰.۲۴ تریلیون (۱۷۳ میلیون دلار) بود.

منبع: تکراتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها