|
کدخبر: 325541

تکمیل خطوط مترو / تاریخ دقیق مشخص شد

معاون شهردار تهران اعلام کرده است که تا پایان سال، خطوط ۷ گانه مترو تکمیل خواهد شد.

اقتصاد تکمیل خطوط مترو / تاریخ دقیق مشخص شد

تکمیل خطوط مترو، می تواند یکی از مهم ترین اقدامات مدیریت شهری باشد. با راه اندازی این خطوط، قطعا مسافران بیشتری از مترو استفاده کرده و حجم ترافیک کاسته می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهارکرد: رویکرد مدیریت ششم تکمیل خطوط ۶ و هفت مترو پایتخت است و امسال پرونده خط ۶ و ۷ بسته می شود.

محسن هرمزی روز یکشنبه در دویست و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان ارائه گزارش عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه سر فصل اصلی موضوعات ما مترو است و اتفاق مهمی در این بخش افتاده است، اظهار کرد: رویکرد مدیریت ششم تکمیل خط ۶ و ۷است و در پایان سال جاری تکمیل خطوط هفت گانه را جشن خواهیم گرفت. عملیات حفاری خط ۶ در توسعه جنوبی به اتمام رسید و امسال ۲ ایستگاه حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی به شبکه اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه قسمت شمالی خط ۶ در غرب تهران به بهره برداری رسید، گفت: ایستگاه آیت اله کاشانی در غرب خط هفت به عنوان ایستگاه تقاطعی با خط ۶ به بهره برداری می رسد و با افتتاح ایستگاه تختی، خط هفت تکمیل خواهد شد.

هرمزی با بیان اینکه فاز یک پایانه آزادگان و فاز ۲ پایانه اکباتان نیز اجرایی خواهد شد، افزود: امروز متروی تهران ۱۵۹ ایستگاه و ۳۱۰ کیلومتر خط ریلی دارد و این اتفاق باعث شده که مسافر زمان بیشتر را از شبکه مترو استفاده کند.

وی تاکید کرد: پیش از آغاز مدیریت شهری ششم مسافر ۹ کیلومتر از مسیر استفاده می کرد و با تکمیل شبکه و خط ۶ و هفت عملا این رقم به ۱۶.۵ کیلومتر افزایش یافته است.

هرمزی با بیان اینکه میزان پایداری مسافر در شبکه مترو تهران افزایش یافته است، یادآور شد: در سالی که گذشت حفاری خط ۱۰ آغاز شد و ۱۸ نقطه زمین تحویل داده شد و عملیات هشت ایستگاه آغاز شده که توسعه خواهد یافت. دستگاه دوم تی بی ام نیز در سال جاری فعالیت خود را آغاز می کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه عملیات اجرایی خط ۱۱ نیز مورد توافق قرار گرفته و در اردیبهشت ماه به نتیجه می رسد، گفت: در بخش تأمین واگن با پیگیری های مدیریت شهری دوره ششم و بانک مرکزی قرارداد نهایی و ساخت واگن ها آغاز شد.

وی ادامه داد: پرداخت هزینه ها صورت گرفته و ۴۳ میلیون یورو نیز باید در نیمه اول سال پرداخت شود که مکاتباتی در این زمینه صورت گرفته است؛ در نقطه ای هستیم که با همکاری سازمان شهرداری ها و شهرداری تهران فاز مهندسی پروژه ها، طراحی فنی و مکانیکی به پیمانکار ابلاغ شده و طراحی الکتریکال نیز امروز به اتمام می رسد و هفته آینده به پیمانکار اعلام خواهد شد.

هرمزی با بیان اینکه جلسات برای طراحی واگن در ایران برگزار شد، تصریح کرد: یکی از اتفاقات مهم در این پروژه که جای تبریک به جامعه مهندسین دارد، ساخت ۸۴۰ بوژی به صورت کامل در واگن سازی تهران انجام خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه طراحی و ساخت بوژی اتفاق بسیار مهمی است که در این دوره آغاز شده است، یادآور شد: بوژی واگن های مترو برای اولین برای انجام می شود و فرایند ساخت نمونه اولیه آغاز شده و خردادماه رونمایی خواهد شد و سپس به تولید انبوه خواهد رسید.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها