|
کدخبر: 324786

خسارت/حمل و نقل/راه و شهر سازی

خسارت میلیاردی سیل اخیر به راهداری/ ۲۵۰ روستای سیستان مسدود هستند

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۰ اکیپ فعال و سیار راهدار همراه با ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات در حال فعالیت و تلاش برای بازگشایی جاده‌ها هستند.

اقتصاد خسارت میلیاردی سیل اخیر به راهداری/ ۲۵۰ روستای سیستان مسدود هستند

با اشاره به شدت بارش‌ها که منجر به خرابی‌هایی در جاده‌های کشور، راه‌های روستایی و محورهای فرعی شده است، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد که طبق کارشناسی‌های اولیه، خسارت به مقدار ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای راه‌ها تخمین زده شده است.

داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای که به دنبال بارش‌های اخیر و به منظور بازدید میدانی از وضعیت راه‌های جنوب سیستان و بلوچستان عازم این استان شده بود، با اشاره به شدت بارش‌ها که موجب خرابی‌هایی در سطح جاده‌های کشور و راههای روستایی و محورهای فرعی شده، گفت: خسارت وارد شده طبق کارشناسی‌های اولیه ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای راه‌ها برآورد شده است.

به گفته امانی، نزدیک به ۲۵ راه اصلی و فرعی در جنوب استان سیستان و بلوچستان مسدود شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار کرد: راه‌های حدود ۲۵۰ روستا نیز مسدود شده که راهداران در حال تلاش برای بازگشایی آن‌ها هستند. 

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ۵۰ اکیپ فعال و سیار راهدار به همراه ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات مشغول فعالیت و تلاش برای بازگشایی راه‌ها هستند.

امانی افزود: برخی از این ماشین آلات از روستاهای معین هرمزگان، کرمان و جنوب کرمان عازم استان سیستان و بلوچستان شده و مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: ظرف ۱۰ روز آینده تمام راه‌های مسدود شده باز خواهند شد اما اولویت، بازگشایی راه‌های اصلی شهرستان چابهار به دیگر نقاط است که می‌کوشیم ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده بازگشایی شوند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل همچنین از همکاران راهدار برای بازگشایی راه‌ها و انجام عملیات امداد و نجات برای دو ناوگان اتوبوس حمل‌ونقل عمومی از سیلاب تقدیر و تشکر کرد.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها