|
کدخبر: 324256

مالیات/ تولید داخلی/ بودجه

۳ خبر خوش وزیر اقتصاد برای این افراد / مالیات کاهش یافت؟

وزیر اقتصاد در اعلام سه خبر خوش برای تولیدکنندگان در سال جدید، اعلام کرد که سرمایه‌گذاری خارجی در سال گذشته به میزان ۵.۵ میلیارد دلار رسیده است، که رکورد ۱۶ ساله در این زمینه را شکسته است.

اقتصاد ۳ خبر خوش وزیر اقتصاد برای این افراد / مالیات کاهش یافت؟

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به مأموریت رییس‌جمهور برای تدوین برنامه جامع جهش تولید با مشارکت مردم، اظهار داشت که جلسات بسیار مفیدی در این خصوص برگزار شده است. او امیدوار است که ویرایش نهایی این برنامه در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تصویب شده و اطلاع رسانی به عموم انجام شود.

وی با اشاره به سه خبر خوب برای تولید کنندگان افزود: با توجه به اینکه بخش اول بودجه سال ۱۴۰۳ در بیست و هفتم اسفند ماه از مجلس به دولت ابلاغ و دولت مکلف بود که بخش دوم بودجه ۱۴۰۳ را آماده کند که در روزهای گذشته به مجلس ارسال شد؛ با توجه به نامگذاری سال به عنوان جهش تولید برای چندمین سال پیاپی از سوی رهبر معظم انقلاب ما نیز در تدوین بخش دوم لایحه بودجه برای سومین سال پیاپی کاهش مالیات تولید کنندگان را به عنوان لبیکی به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری در دستور کار خود قرار دادیم.

خاندوزی گفت: در طول تاریخ بودجه نویسی کشور سابقه نداشته که یک دولت برای سه سال پیاپی به ترتیب دو درصد، ۵ درصد و ۷ درصد کاهش مالیات تولید را در دستور کار قرار دهد. امیدواریم با نظر مساعد مجلس شورای اسلامی این را بتوانیم به عنوان یک دستور کار حمایت از تولید داشته باشیم.

وزیر اقتصاد ادامه داد: خبر دوم؛ از آنجا که بخش صادرات کشور در تولید و ارزآوری نقش مهمی دارند، با پیشنهاد بانک مرکزی هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی دولت، رفع تعهد ارزی صادرکنندگان را اصلاح کردیم و امیدواریم طی ۱۰ روز آینده در صحن هیات دولت نیز به تصویب برسد. این موضوع مورد مطالبه صادرکنندگان کشور بود، تولید و صادرات و ارزآوری را به دنبال خواهد داشت.

خاندوزی گفت: خبر سوم فرا رسیدن موعد اجرای آیین نامه‌های ماده ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود محیط کسب و کار است که در سال گذشته از سوی دولت تصویب شد و حالا موعد اجرای آنها فرا رسیده است که دستگاه‌ها و دولت را منضبط می‌کند و پیش بینی پذیری را برای تولید کنندگان و صادر کنند آیین نامه محقق خواهد شد.

وزیر اقتصاد در ادامه با اشاره به وضعیت شاخص‌های اقتصادی در سال ۱۴۰۲ و پیش بینی سال جاری تاکید کرد: از مجموعه نقاط قوت و ضعفی که در سال گذشته پشت سر گذاشتیم اهتمام ویژه‌ای بود که دولت با تاکید موکد رئیس جمهور بر مهار تورم و رشد تولید بر مبنای شعار سال گذشته سال داشت و در نتیجه این تلاش ها بر اساس اخبار ۹ ماهه نرخ رشد اقتصادی عددی بالاتر از سال‌های گذشته محقق شده است که با وجود تحریم و فشارهای اقتصادی چنین رشد اقتصادی کشور نداشته است و امیدواریم ۱۲ ماهه سال گذشته نیز زمانی که آمارها مشخص شود، رکورد تمام سال‌های گذشته در رشد اقتصادی شکسته شود.

وی ادامه داد: آمار بیکاری در سال گذشته در پاییز ۱۴۰۲ پایین‌ترین نرخ بیکاری تمام سال‌های گذشته محقق شد، تراز تجاری سال ۱۴۰۲ با ۱۵۳ میلیارد دلار مجموع صادرات و واردات کشور نشان داد که کشور توانسته به بسیاری از تنگناهای خارجی خود غلبه کند و به ویژه در سرمایه‌گذاری خارجی نیز با بیش از پنج و نیم میلیارد دلار رکورد ۱۶ ساله سرمایه‌گذاری خارجی نشان می‌دهد که در سال ۱۴۰۳ نیز بنیان‌ها و زیرساخت‌های رشد اقتصادی محکم به مسیر خود ادامه خواهد داد.

 

منبع: خبر آنلاین
 • ناشناس ارسالی در

  این وزیر از نظر جسمی بشدت مریضه . خودش خ برداده که عمری ازش باقی نمانده ؟

 • ناشناس ارسالی در

  این خاندوزی وزیر نا لایقی هست. عامل تورم ریسی و تیمش و حمایت نمایندگان هست که ا ز دولت حمایت می کنن نه از مردم

 • ناشناس ارسالی در

  بیسواد

 • علیرضا ارسالی در

  با توجه به حداقل حقوق که سال۱۴۰۲ حدود ۸۷ ملیون تومان و معاف از مالیات است دولت بر ای مشاغل دسته سوم ۳۲.۵ملیون تومان معافیت مالیاتی در نظر گرفته.که حتی از معافیت م الیاتی سال ۱۴۰۱کمتر است.

 • خسته قادر ارسالی در

  مالیات در این وضعیت بد اقتصادی وتورم هزا ر برابری حرام است حرام۰

 • ناشناس ارسالی در

  درمورداماربیکاری حکایت دم خروس وقسم حضرت عباس است

 • ناشناس ارسالی در

  استاد، مطلبی که گفتید در خصوص سهام بورسی ضمانت وام بانکی شوند، اجرایی نشده!؟ مش کل کجاست؟

 • ناشناس ارسالی در

  داروغه

 • ناشناس ارسالی در

  تو هر کشور خراب شده ای در روی کره خاکی چ نین وزیر اقتصادی که تورم دیوانه وار را برمردم تحمیل کرده بود صد بار برکنار و مح اکمه اش می کردند ولی در خراب شده کشور ما این وزیر پشت تریبون می رود و از عملکرد افتضاح خودش دفاع می کند و برای ملت بدبخت برنامه می چیند.

 • ناشناس ارسالی در

  اقای‌ریسیی‌جان‌هرکب‌می‌پرستی‌این‌وزیراقتصادهرچه.زودتربیرون‌کن‌یه‌گرگ‌بیارکه‌سرازاقتصاددربیاره‌این‌بنده‌خداگاوچران‌بودن

 • حوالی ارسالی در

  محض رضایی خدا کم دروغ تحویل مردم بدی. این همه دروغ هسته نشدید ..این بی شرف اگه توسط مردم محاکمه بسه کمترین لطف در حقش حکم هزار بار اعدام رو داره ...انشالله بخاطر این همه ظلم در حق مردم داغ فرزندانتون به دلتون بشینه

 • ناشناس ارسالی در

  آمارهای اینو بذارید لای نون بخورید خیلی پیشرفت کردیم

 • ناشناس ارسالی در

  مالیاتی که دارین از شرکتها میگیرید بیشتر به باج زورگویی شباهت داره تا مالیات مسخره ترین قانون داره احرامیشه

 • آرشاحمدی ارسالی در

  احمدی نژاد پپلیست فونداسیون متلاشی کردن< br /> اقتصاد ایران را تکمیل کرد رئیسی ب وسیله خاندوزی اقتصاد ایران را نابود کرد حتما بازار که همیشه حامی اصول گرایان بود رئیسی واصول گرایان را تنبیه می کنند نصف تورم نتیجه صد برابر شدن مالیات است

 • خدمتگزار ارسالی در

  با این روش اخذ مالیات فقط سرمایه گذاری د ر ایران محدود و سرمایه ها را از کشور فرا ر می دهند.اگر امروز چاره اندیشی نکنند فر دا دیگر دیر شده و مردم عزیز را ناراضی و عاقبت خوبی هم ندارد.

 • سلطان ارسالی در

  ارواح ...دیگه... فایده نداره بزودی استیض اح میشی

 • ناشناس ارسالی در

  والا اگه طالبان هم پنج میلیارد دلار رو پ ول حساب کنه چه برسه بعنوان سرمایه گذاری، یعنی برای ایران ۸۰ میلیونی فقط ۵ میلیار د دلار سرمایه؟!!!

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها