|
کدخبر: 323443

بازار خودرو / قیمت خودرو / خرید خودرو / خودروی داخلی

رشد عجیب قیمت خودروی داخلی / این محصول یک شبه محبوب شد!

این محصول ایران خودرو در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۴ اسفند سال گذشته قله قیمتی ۶۶۰ میلیون تومانی را نیز تجربه کرد اما نتوانست روند صعودی خود را ادامه دهد و در نهایت با قیمت حول و حوش ۶۵۰ میلیون تومانی به کار خود خاتمه داد.

اقتصاد رشد عجیب قیمت خودروی داخلی / این محصول یک شبه محبوب شد!

بررسی قیمت خودروهای پرتقاضا در بازار نشان می‌دهد که خودروی رانا پلاس با سقف پانوراما (شیشه‌ای) به طور ناگهانی مورد توجه و علاقه متقاضیان قرار گرفته است.

رانا پلاس با سقف شیشه ای در نیمه دوم ۱۴۰۲ بیش از ۲۰ درصد رشد قیمت را در کارنامه خود ثبت کرد. این محصول ایران خودرو در پایان هفته اول پاییز پارسال با قیمت حدود ۵۴۰ میلیون تومان در بازار حاضر بود. اما بررسی قیمت همین خودرو در هفته پایانی اسفند سال گذشته نشان می دهد فروشندگان برای فروش خودروی در اختیار خود حول و حوش ۶۵۰ میلیون تومان از خریداران طلب می کردند. بنابراین شاهد رشد حدود ۱۱۰ میلیون تومانی قیمت این محصول آبی های جاده مخصوص در بازه زمانی ۶ ماهه دوم سال گذشته هستیم.

رانا-پلاس-یک

اما بررسی دقیق روند قیمتی رانا پلاس با سقف پانوراما در فاصله مهر تا اسفند ۱۴۰۲ نشان می دهد این محصول طی بازه ای ۴۰ روزه از یک خودروی کم طرفدار تبدیل به خودرویی رویایی در بازار شده است.

آن طور که اطلاعات ثبت شده در کارنامه رانا پلاس با سقف شیشه ای در نیمه دوم ۱۴۰۲ نشان می دهد این خودرو در یک بازه زمانی ۴۰ روزه رشد قیمت ۲۴ درصدی داشته است.

خریداران برای در اختیار گرفتن این خودرو در شب یلدا سال گذشته (۳۰ آذر) باید حدود ۵۲۵ میلیون تومان پرداخت می کردند. اما این محصول ایران خودرو در ۱۲ بهمن پارسال با قیمت نزدیک به ۶۵۵ میلیون تومانی در بازار حضور داشته است.

به عبارت دیگر قیمت رانا پلاس با سقف شیشه ای طی ۴۰ روز حدود ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

این میزان رشد در بازه زمانی اعلام شده به آن معناست که قیمت رانا پلاس با سقف پانوراما روزانه نزدیک به سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان جهش کرده است.

بنابراین می توان گفت رانا پلاس با سقف شیشه ای در فاصله زمانی ۳۰ آذر تا ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ عنوان خودروی طلایی بازار را به خود اختصاص داده است.

رانا-پلاس

این محصول ایران خودرو در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۴ اسفند سال گذشته قله قیمتی ۶۶۰ میلیون تومانی را نیز تجربه کرد اما نتوانست روند صعودی خود را ادامه دهد و در نهایت با قیمت حول و حوش ۶۵۰ میلیون تومانی به کار خود خاتمه داد. به عبارت دیگر این محصول ایران خودرو در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۴ اسفند پارسال حدود ۵ میلیون تومان افت قیمت را در کارنامه خود ثبت کرد.

با توجه به روند قیمتی رانا پلاس با سقف شیشه ای می توان گفت این محصول ایران خودرو طی ۸۰ روز دو وضعیت متفاوت را تجربه کرده است؛ در چهل روز اول رشد ۲۴ درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد و در چهل روز دوم افت نزدیک به یک درصدی را به خود دیده است.

بررسی سبد محصولاتی ایران خودرو نشان می دهد این خودروساز از این به بعد قرار است رانا پلاس با سقف شیشه ای ارتقا یافته را به عنوان تنها محصول تولیدی خود با نام رانا روانه بازار کند. مدیران ایران خودرو در اواخر مهر سال گذشته مجوز افزایش قیمت این محصول ارتقا یافته را نیز دریافت کردند. این اتفاق به آن معناست که آبی های جاده مخصوص در سال جاری همچنان روی تولید رانا حساب ویژه ای باز کرده اند.

رانا پلاس

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها