|
کدخبر: 322845 سهیل مافی

اختصاصی گسترش نیوز؛

قیمت جدید دوربین مداربسته / با قوانین نصب دوربین ها آشنا شوید

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته برای آپارتمان ها یکی از موارد ضروری برای ساکنان محسوب می شود. در این گزارش به بررسی اهمیت این موضوع و آخرین قیمت این دوربین ها می پردازیم.

اقتصاد قیمت جدید دوربین مداربسته / با قوانین نصب دوربین ها آشنا شوید

نصب دوربین مداربسته در آپارتمان‌ها می‌تواند به عنوان یک ابزار امنیتی مؤثر و ضروری در نظر گرفته شود. در این گزارش قصد داریم به ابعاد این تصمیم مهم و رایج بپردازیم و انواع این دوربین ها و قیمت آن ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

با توجه به شرایط فعلی و آمارهای عجیب از میزان سرقت و جرم، احساس امنیت و آرامش برای شهروندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به ویژه در محیط شهری پر از هیاهو و هرج و مرج. اکثر افراد به دنبال ایجاد این حس امنیت و آسایش در زندگی روزمره‌ی خود هستند. با توجه به شرایط پیچیده‌ و خاص زندگی در شهرهای پرجمعیت، حفظ امنیت و پیشگیری از سرقت و جرم از اولویت‌های اصلی هر فردی محسوب می شود.

با توجه به زندگی طیف وسیعی از افراد جامعه در آپارتمان‌ها و واحدهای مسکونی، استفاده از دوربین‌های مدار بسته در ساختمان‌ ها یک ایده و راهکار مطلوب برای تامین امنیت به شمار می رود. اشخاص در آپارتمان ها تلاش می کنند تا با نصب دوربین‌های مداربسته امنیت فضای موردنظر را به نوعی تضمین کنند و از دستبرد به اموال شخصی خود جلوگیری به عمل آورند. لارم به ذکر است که تصاویر این دوربین‌ها در یک سرور مشخص ذخیره می‌شوند تا در صورت نیاز قابل استفاده باشند.

نصب دوربین مداربسته در آپارتمان‌ها می‌تواند به عنوان یک ابزار امنیتی مؤثر و ضروری در نظر گرفته شود. در ادامه علت و ضرورت نصب دوربین مداربسته در آپارتمان را بررسی می‌کنیم.

نصب دوربین‌های مداربسته در آپارتمان‌ها باعث افزایش سطح امنیت می‌شود. این دوربین‌ها به شما امکان می‌دهند تا محیط آپارتمان را به طور مداوم نظارت کنید و در صورت وقوع سرقت، تجاوز یا وقوع وقایع غیرمعمول دیگر، شواهد و قرائت‌های تصویری قابل قبولی را ارائه دهید.

دوربین‌های مداربسته در آپارتمان‌ها می‌تواند به عنوان یک عامل پیشگیری از جرم عمل کند. وجود دوربین‌ها می‌تواند افرادی که عمدتاً به انجام جرم در آپارتمان‌ها علاقه مند هستند را بر حذر دارد و احساس ناامنی را در آن‌ها ایجاد کند. در صورت وقوع جرم، تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌ها می‌توانند به عنوان شواهد قابل قبول در اداره پلیس و دادگاه مورد استفاده قرار گیرند.

وجود دوربین‌های مداربسته می‌تواند به ساکنان آپارتمان آرامش درونی خاصی ببخشد. آن‌ها این طور احساس می‌کنند که در محیطی امن و محافظت شده زندگی می‌کنند و در صورت وقوع هرگونه رخداد ناخواسته، می‌توانند به سرعت واکنش نشان دهند. شما می‌توانید از دوربین‌ها برای نظارت بر ورود و خروج افراد، کنترل دسترسی به تسهیلات مشترک مانند پارکینگ، آسانسورها و سایر امکانات استفاده کنید.

دوربین-مداربسته

انواع دوربین های مداربسته

پیش از خرید دوربین مداربسته برای آپارتمان خود، بهتر است با انواع این دوربین ها آشنایی کامل داشته باشیم تا بهترین انتخاب را در این زمینه انجام دهیم. دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین‌های تحت شبکه یا دیجیتال از جمله این دورربین ها محسوب می شوند که هرکدام محاسن و معایبی دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

دوربین‌های مداربسته آنالوگ، نسل قدیمی‌تری از دوربین‌های مداربسته هستند که از سیستم‌های آنالوگ برای انتقال تصاویر استفاده می‌کنند. هزینه کمتر، سازگاری با سیستم‌های قدیمی‌تر و نصب و راه‌اندازی آسان، از جمله مزایای این نوع دوربین ها به شمار می روند. کیفیت پایین تصویر، محدودیت در فاصله انتقال، کمترین دیجیتالی پایین و درصد امنیت حداقلی معایب و نقایص دوربین های آنالوگ را تشکیل می دهند.

دوربین‌های مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال از فناوری‌های جدیدتری برای انتقال تصاویر استفاده می‌کنند. کیفیت تصویر بالا، امکانات هوشمند، امکانات شبکه‌ای، امنیت بالا از جمله مزایای این نوع دوربین ها به حساب می آیند و هزینه بالا، پیکربندی و پشتیبانی پیچیده، وابستگی به شبکه و مسائل مربوط به حریم خصوصی جزو ایرادات دوربین های دیجیتال هستند.

با توجه به قابلیت‌های هوشمند دوربین‌های مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال، مسائل حریم خصوصی و حفظ اطلاعات شخصی ممکن است به چالش بکشند؛ بنابراین، لازم است مقررات و قوانین محرمانگی و حفظ حریم خصوصی را در نصب و استفاده از این دوربین‌ها رعایت کرد.

دوربین-مداربسته-1

قوانین نصب و استفاده از دوربین مداربسته در آپارتمان

استفاده از دوربین‌های مداربسته در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی رایج است، اما باید قوانین و مقررات مربوط به استفاده از آن‌ها را رعایت کنیم. برای نصب دوربین‌های مداربسته در آپارتمان‌ها، باید ابتدا اطلاع و مجوز مدیر ساختمان را دریافت کنیم و نصب آن‌ها تحت نظارت او باشد.

در عموم، برای نصب دوربین‌های مداربسته در محیط‌های مسکونی نیازی به مجوز خاصی نیست اما برای نصب دوربین‌های مداربسته در مجتمع‌های مسکونی، باید اطمینان حاصل کرد که تمامی ساکنین با این اقدام موافقت کرده‌اند.

در صورتی که یکی از ساکنین اعتراض داشته باشد، سایر افراد می‌توانند با کسب مجوز از مراجع قانونی، دوربین‌های مداربسته را نصب کنند. نصب دوربین‌های مداربسته به‌صورت مخفیانه و بدون اطلاع، خلاف قانون است و باید به سایر افراد اعلام شود که دوربین‌های امنیتی در محل موردنظر نصب شده‌اند.

همچنین، نصب دوربین‌ها در مشاعات بدون اجازه و بدون اطلاع تنها با کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح و برای مدت محدود ممکن است و در غیر این صورت، فرد متخلف مورد پیگرد قرار می‌گیرد و مجازات خواهد دید.

مجوز نصب دوربین در مشاعات

برای نصب دوربین مداربسته به صورت آشکار در مشاعات، به ویژه در مجتمع‌های مسکونی، قوانین خاصی نیاز نیست و تصویب هیئت مدیره کفایت می‌کند. درهرصورت بهتر است قبل از شروع به نصب سیستم‌های امنیتی مداربسته در آپارتمان، اطلاع‌رسانی لازم از طریق اطلاعیه در برد مجتمع و شبکه‌های اجتماعی داخل ساختمان انجام شود تا تمامی ساکنین از این موضوع مطلع شوند.

دوربین-مداربسته-2

مخالفت با نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان

اگرچه نصب دوربین مداربسته در مشاعات نیاز به تایید تمام ساکنان مجتمع های مسکونی دارد، اما امنیت اولویت اصلی تمام افراد ساکن در آپارتمان ها به شمار می رود. همکاری بین ساکنان  مجتمع ضروری است تا امنیت همه تضمین شود. در بسیاری از مجتمع های مسکونی، هیئت مدیره قانون نصب دوربین مداربسته را تصویب کرده و تمام ساکنین ملزم به رعایت این قوانین هستند.

امکان مخالفت با نصب دوربین امنیتی در آپارتمان عملا وجود ندارد. ورود غیرمجاز افراد ناشناس، سرقت اموال و خودروها از پارکینگ های مجتمع مسکونی، از مواردی محسوب می شود که نیاز به نصب سیستم امنیتی مداربسته را بیش از پیش محسوس می کند.

پارکینگ مجتمع مسکونی، لابی آپارتمان، آسانسور، راه پله ها، راهرو ها، پشت بام، فضای سبز و حیاط، درب ورودی و اتاق نگهبان از جمله بخش های مجتمع های مسکونی به حساب می آیند که نیازمند نصب دوربین مداربسته هستند.

قوانین نصب دوربین مدار بسته در کوچه

 برای نصب دوربین مداربسته در کوچه، نیاز است تا برخی نکات را رعایت کنید تا در آینده دچار مشکلات و تعارضات مختلف با سایر افراد نشوید.

قبل از نصب دوربین های مداربسته در کوچه، باید مجوزهای مربوطه را دریافت کنید. باید توجه داشت که ضبط و افشای مکالمات تلفنی ممنوع است. همچنین، نصب دوربین باید به گونه ای باشد که حریم خصوصی افراد را نقض نکند و هر گونه تعرض به حیثیت، جان و مال افراد جرم است و با شخص خاطی طبق قوانین برخورد خواهد شد.

همچنین باید مکان مناسبی را برای نصب دوربین مداربسته در نظر بگیرید و از اهمیت این موضوع به سادگی عبور نکنید. در صورت وقوع هر گونه خسارت مالی یا جانی در محدوده دوربین مداربسته، شخص قادر است با استفاده از حکم قانونی دادگاه فیلم های ضبط شده را در اختیار بگیرد..

دوربین-مداربسته-3

نکات مهم قبل از خرید دوربین مداربسته آپارتمان

قبل از خرید دوربین مداربسته، نیازهای خود را مورد ارزیابی قرار دهید. مکان‌هایی که می‌خواهید پوشش دوربین داشته باشید را مشخص کنید. همچنین این مورد را در نظر داشته باشید که آیا نیاز به ویژگی‌های خاصی مانند ضبط صدا، قابلیت ضبط در شب یا قابلیت اتصال به شبکه اینترنت دارید یا خیر. یکی از عوامل مهم در انتخاب دوربین مداربسته، کیفیت تصویر آن است.

دوربین‌های با رزولوشن بالا و توانایی ضبط ویدیو با جزئیات دقیق تر می‌توانند اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهند. در نظر داشته باشید که کیفیت تصویر به همراه قابلیت‌های دیگر دوربین می‌تواند قیمت آن را تحت تأثیر قرار دهد. برخی از دوربین‌های مداربسته دارای قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند تشخیص حرکت، ضبط صدا، ارسال هشدارها و قابلیت اتصال به شبکه اینترنت هستند. اگر این قابلیت‌ها برای شما مهم هستند، بهتر است در خرید دوربین توجه کنید.

قبل از خرید دوربین، بودجه خود را تعیین کنید و مقایسه قیمت‌ها را در دستور کار قرار دهید. معمولاً دوربین‌های با ویژگی‌های بیشتر و کیفیت بهتر هزینه بیشتری دارند. بهینه‌سازی بین کیفیت و قیمت ممکن است نیازمندی‌های خاص شما را برطرف کند. دوربین های مداربسته در جهت دیجیتال یا آنالوگ بودنشان، قیمت های مختلفی دارند و از بازه قیمتی بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۲۵ میلیون تومان در گردش هستند.

به عنوان مثال، دوربین باندل AHD-۸۸۱۶A مداربسته (AHD) به همراه فایروال، تگ قیمتی ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دارد. دوربین مداربسته ۲ مگاپیکسل AHD برایتون مدل UVC۷۸T۰۲ به عنوان یکی از پرفروش ترین دوربین ها را می توانید با قیمت ۶۲۳ هزار تومان خریداری کنید. دوربین مداربسته آنالوگ باسلر مدل ACA۲۵۰۰-۱۴GM، تگ ۲۸ میلیون تومانی دارد که به عنوان یک دوربین آنالوگ نرخ بالایی محسوب می شود. در تصاویر زیر می توانید پرفروش ترین دوربین های مداربسته را مشاهده کنید.

قیمت-دوربین

 

قیمت-دوربین-1

قیمت-دوربین-2

 

قیمت-دوربین-3

 

قیمت-دوربین-4

قیمت-دوربین-5

 

قیمت-دوربین-6

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها