|
کدخبر: 322768

بازرا خودرو / تولید خودرو / صنعت خودرو

وداع تلخ ایرانی ها با این خودرو محبوب

سازمان استاندارد در پاسخ خود به ایران خودرو، خبر بسته شدن پرونده این خودرو محبوب را برای همیشه اعلام کرد.

اقتصاد  وداع تلخ ایرانی ها با این خودرو محبوب

پژو پارس، یکی از خودروهای تولیدی شرکت ایران خودرو است که در بازار خودروی ایران به عنوان یکی از خودروهای محبوب و پرفروش شناخته می‌شود. این خودرو با طراحی ساده و کلاسیک، مناسب برای استفاده روزمره و شهری است. با موتورهایی قدرتمند با توان ۷۵ تا ۱۰۰ اسب بخار و مصرف سوخت مناسب، پژو پارس به عنوان یکی از خودروهای اقتصادی در بازار خودروی ایران شناخته می‌شود.

 به دنبال حواشی ایجاد شده از سوی مدیرعامل ایران خودرو برای ادامه تولید پژو پارس، مقام مسئول در سازمان استاندارد طی جوابیه‌ای ضمن اعتراض شدید به مدیرعامل ایران خودرو بابت کیفیت بسیار پایین تولیدات این شرکت، موضع استاندارد را صریح و قاطع برشمرده و ضمن رد کارشکنی در ماجرای تولید پژو پارس، خود ایران خودرو را مسئول خاتمه تولید پارس معرفی کرد.

ملی-استاندارد

در بخشی از نامه مهدی انگورج مدیر کل دفتر تخصصی ارزیابی انطباق صنایع حمل و نقل و ماشین آلات خطاب به علیمردان عظیمی آمده است:

علی‌رغم ادعای جنابعالی به اهتمام آن مجموعه به ارتقاء کیفیت و ایمنی در محصولات تولیدی، متأسفانه نتایج گزارشات کیفی منتشر شده توسط وزارت صمت بیانگر کیفیت بسیار پایین محصولات پرتیراژ آن شرکت بوده و عدم انطباق‌های متعدد که منجر به تشکیل بیشترین تعداد کمیسیون ماده ۴۲ در حوزه خودرویی این سازمان گردید، نشانگر عدم اهتمام جدی آن مجموعه به ارتقاء ایمنی و رعایت موازین استانداردها می‌باشد.

مقصر پایان تولید پژو پارس خود ایران خودرو است، نه سازمان استاندارد

انگورج در بخش دیگری از نامه‌ی خود در خصوص پژو پارس نوشته است:

    در مورد خودروی مورد اشاره در نامه جنابعالی، همانطور که بارها در جلسات متعدد اظهار نموده‌اید مبنای تصمیم آن شرکت در کاهش و خاتمه عرضه این محصول فارغ از مباحث استاندارد و نتایج آزمون‌های ادواری، زیان‌ده بودن آن محصول بوده است که این موضوع نیز ناشی از عدم مدیریت درست هزینه تولید و قیمت تمام شده می‌باشد و ارتباطی با وضعیت استاندارد خودرو ندارد.

خداحافظی تلخ و شیرین با خودروی محبوب ایرانی‌ها

پژو پارس در حالی از خط تولید خارج می‌شود که به عنوان بزرگترین مقصر زیان صنعت خودرو معرفی می‌شود. البته که این خروج شاید از دید ایران خودرو و قطعه سازان خوشحال کننده باشد اما باید توجه داشت که جانشین این خودرو برای مردم سورن پلاسی است که آن نیز عاریه‌ای از اتاق قدیمی پژو محسوب می‌شود و تنها مردم قرار است پول بیشتری برای جانشین پارس بپردازند و اگر نه سورن پلاس در بی‌کیفیتی دست کمی از پژو پارس ندارد!

منبع: پدال

ارسال نظر