|
کدخبر: 322736

بازار خودرو / واردات خودرو / قیمت خودرو

چشم بازار خودروی ایران روشن شد / سامورایی وارد می شود

محصول اولین برند ژاپنی هوندا در دسترس متقاضیان قرار گرفت.

اقتصاد چشم بازار خودروی ایران روشن شد / سامورایی وارد می شود

هوندا Vezel روی فرش قرمز سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی قرار گرفت و چشم متقاضیان را به خود خیره کرد.

این خودروی کراس اوور جمع و جور شهر ژاپنی پیش تر با نام هوندا HR-V در بازار بین‌المللی حاضر بود و مدل Vezel نسل سوم هوندا HR-V دانست.

قیمت هوندا Vezel در مبادی ورودی حدود دو میلیارد و ۳۵ میلیون تومان تخمین زده شده است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این خودرو با نرخ حوالی دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دسترس متقاضیانی قرار می‌گیرد که در دور اول فروش محصولات تولیدی برندهای بین‌المللی در اسفند ۱۴۰۱ برای خریداری خودروهای وارداتی ثبت نام کرده بودند.

بعد از مدت‌ها ممنوعیت واردات خودروهای اصیل ژاپنی، شرکت معین خودرو ایرانیان در سال ۱۴۰۲ تصمیم به واردات خودروی هوندا وزل از برند هوندا گرفت. هوندا وزل که در دیگر کشورها به نام هوندا HR-V شناخته می‌شود، یک خودروی کراس اوور کوچک با ظاهری کوپه‌مانند است. محصول وارداتی شرکت معین خودرو در سال ۲۰۲۱ وارد بازارهای جهانی شده است و طراحی جذاب‌تری نسبت به نسل قبل خود دارد. برای افرادی که به دنبال یک خودروی کم‌مصرف و اصیل ژاپنی هستند، هوندا وزل بدون شک گزینه‌ای جذاب خواهد بود.

قیمت بازاری این خودرو با توجه به اینکه هنوز در بازار حاضر نبود مشخص نیست اما برآوردها با توجه به فاصله قیمتی میان قیمت‌های سامانه و بازار خودروهای وارداتی که پیش تر در بازار حاضر شده‌اند نشان می‌دهد که این محصول برند هوندا با شرایظط فعلی می‌تواند قیمتش تا نزدیکی‌های پنج میلیارد تومان تخمین بخورد. البته این به شرط ثبات نرخ فعلی ارز و همچنین وضعیت کنونی بازار خودرو است.

هوندا Vezel در واقع نسل سوم هوندا HR-V است. این محصول جدید برند خودروساز ژاپنی نخستین محصولی است که از این خودروساز در دور جدید واردات عرضه می‌شود.

پیش تر شاهد حضور هوندا CR-V در بازار خودروی کشور بودیم. هوندا CR-V را می‌توان برادر بزرگ هوندا HR-V دانست.علاوه بر هونداد CR-V بازار ایران پیش از ممنوعیت ورود خودرو در سال ۹۷ از هوندا آکورد نیز پذیرایی کرده بود.

میانه مشتریان ایرانی با محصولات برندهای ژاپنی از جمله تویوتا، هوندا و نیسان همیشه خوب بوده و محصولات تولیدی این خودروسازان سهم قابل توجهی از بازار خودروهای وارداتی را به خود اختصاص داده است.به نظر می‌رسد عرضه نخستین محصول هوندا بعد از چندین دور که از فروش محصولات برندهای جهانی خودروساز در سامان یکپارچه خودروهای وارداتی می‌گذرد به نوعی به کم کاری شرکت‌های واردکننده مربوط باشد. پیش‌بینی می‌شود هوندا Vezel با حضورش در سامانه یکپارچه متقاضیان را به خط کند و استقبال خوبی از نخستین محصول این خودروساز ژاپنی به عمل آید.

 

منبع: اقتصادآنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها