|
کدخبر: 322552

بلیط مترو/قیمت بلیط مترو/ایستگاه مترو

سومین قطار جدید به مترو پیوست / خیال مسافران راحت شد

مترو یکی از شلوغ ترین وسایل حمل و نقال عمومی است که توجه به ارتقا آن اهمیت بسیاری دارد.

اقتصاد سومین قطار جدید به مترو پیوست / خیال مسافران راحت شد

طبق گفته های مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، سومین قطار DC  پلاس به ناوگان مترو پیوسته است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: سومین قطار ارتقا یافته در پروژه DC پلاس، پس از گذراندن مراحل تست به ناوگان مترو تهران پیوست و در حال خدمات‌رسانی به مسافران است.

بنا بر اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، مسعود درستی، با اشاره به اینکه ارتقا و نوسازی این قطار از آبان سال جاری آغاز شده بود افزود: پروژه DC پلاس به منظور افزایش عملکرد و بهره‌وری قطارهای قدیمی مترو تهران از انتهای سال گذشته آغاز شده که تاکنون سه قطار در این پروژه به طور کامل ارتقا یافته است.وی با اشاره به جزئیات این تغییرات، عنوان کرد: اصلاح ساختار کابین راهبر با طراحی جدید انجام شده و کابین و کنسول راهبری ارتقا یافته است. همچنین صفحه نمایشگر دیجیتال HMI جایگزین صفحه ماتریسی قبلی شده و صندلی ارگونومیک برای رفاه بیشتر راهبر تعبیه شده است.

درستی در ادامه از جایگزینی قطعات قدیمی با قطعات به‌روز و ارتقای سیستم‌ها خبر داد و گفت: جایگزینی سیستم قدیمی ۹۰ پین با سوکت‌های هارتینگ، اورهال سیستم رانش و جایگزینی کمپرسورهای قدیمی با سیستم تأمین هوای فشرده به‌روز از جمله اقدامات انجام شده در این بخش است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به ارتقای سیستم روشنایی سالن مسافری خاطرنشان کرد: اصلاحات دیگری نیز در سالن مسافری انجام شده که از آن میان می‌توان به اصلاح دریچه‌های بازدید موتور ترکشن، زوار پاخور جلو درها و دوجداره کردن شیشه در مسافری اشاره کرد، ضمن آنکه کیفیت ظاهری و عایق‌بندی کف واگن بهبودیافته است.

وی در ادامه به پیشرفت ۷۵ درصدی کار نوسازی چهارمین قطار در پروژه DC پلاس اشاره و تصریح کرد: تعدادی از قطعات این قطارها باید از خارج از کشور خریداری و تأمین شود. منتظر ورود این قطعات برای تکمیل کار هستیم. 

درستی در پایان گفت: نخستین قطار DC پلاس که از خرداد ماه فعالیت خود را در خطوط متروی تهران آغاز کرده است تاکنون ۲۰ هزار کیلومتر بدون مشکل و خرابی پیمایش داشته است که این نشان دهنده تاثیر این اقدامات در ارتقا بهره وری قطارهای قدیمی مترو است.امیدوارم با تکمیل نوسازی قطارهای نسل اول مترو، شاهد افزایش کیفیت خدمات‌رسانی و رضایتمندی بیشتر مسافران باشیم.

پرویز ظهراب‌زاده معاون فنی و مهندسی شرکت مترو تهران در خصوص اقدامات اخیر برای رفع نواقص خطوط ۳ و ۴ شبکه حمل و نقل ریلی پایتخت گفت: به موازات تلاش‌های صورت گرفته جهت افتتاح ایستگاه‌های جدید و همچنین پیگیری عملیات اجرایی خطوط جدید شبکه مترو تهران، برنامه رفع نقایص خطوط هفتگانه فعلی نیز با قوت دنبال می‌شود.

در همین راستا، هفته جاری سیستم تخلیه آب زائد و فاضلاب ایستگاه‌های حسین آباد و اقدسیه تکمیل و وارد شبکه بهره‌برداری شد. از طرفی ۲/۵ کیلومتر مسیر زهکش تونل نیمه شمالی خط ۳ مترو در محدوده بزرگراه شهید صیاد شیرازی (از ایستگاه نوبنیاد تا بعد از ایستگاه حسین آباد) کامل گردید و در نهایت بزرگترین سیستم اطفا حریق پایانه‌های مترویی کشور در پایانه زیرزمینی اکباتان که مربوط به خط ۴ مترو می‌شود، افتتاح شد.

ظهراب‌زاده، شروع برخی از این پروژه‌های تکمیلی را در نیمه دوم سال جاری عنوان کرد و افزود: با تأمین اعتبارات لازم، پروژه‌های تکمیلی خطوط مترو به مرور زمان در حال انجام هستند؛ به طور مثال فقط برای پروژه تأمین سیستم آتش نشانی پایانه مترویی اکباتان، مبلغی در حدود ۲۸ میلیارد تومان هزینه شد که البته با توجه به ارزش بالای ناوگان حمل و نقلی مستقر در این پایانه، الزامی و ضروری بود.

منبع: حیات

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها