|
کدخبر: 322504

واردات خودرو / خودرو جانبازان / بازار خودرو

جانبازان گوش به زنگ باشند / آغاز مرحله سوم ویرایش از فردا

در ماه مرداد سال ۱۴۰۲، آیین‌نامه واردات خودرو برای جانبازان توسط هیئت دولت تصویب شد. با این حال، مدت‌ها زمان برد تا اجرای این آیین‌نامه فراهم شد.

اقتصاد جانبازان گوش به زنگ باشند / آغاز مرحله سوم ویرایش از فردا

در تاریخ ۴ بهمن ماه سال جاری، اولین اطلاعیه مربوط به واردات خودروهای اختصاص یافته به جانبازان در سامانه مربوطه منتشر شد. این خبر واردات خودروها توسط جانبازان منتشر شد، در حالی که دلالان قبل از آن به این بازار وارد شده بودند.

مرحله سوم ثبت‌نام، ویرایش و اصلاح تقاضای خودروی وارداتی جانبازان از فردا سه‌شنبه - ۲۲ اسفند- اجرا می‌شود و جانبازان می‌توانند نسبت به اصلاح یا ثبت‌نام واردات خودرو اقدام کنند.

از بنیاد شهید و امور ایثارگران، مرحله سوم ویرایش ثبت نام و اصلاح تقاضای خودروی وارداتی جانبازان این هفته اجرا می‌شود و جانبازان می توانند نسبت به اصلاح یا ثبت‌نام واردات خودرو اقدام کنند.

طبق برنامه ویرایش سوم خودرو وارداتی جانبازان ۷۰ درصد ویژه سه شنبه -۲۲ اسفند- و جانبازان ۷۰ درصد عادی چهارشنبه -۲۳ اسفند- هفته جاری انجام می‌شود.

همچنین جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد هم می‌توانند پنج شنبه همین هفته - ۲۴ اسفند- ویرایش سوم خودرو وارداتی را انجام دهند.

«با توجه به برگزاری سلسله جلسات در خصوص نحوه اجرای فرآیند واردات خودرو برای جانبازان معزز ۵۰ درصد و بالاتر با هماهنگی وزارت صمت، تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

۱.  به منظور انجام ثبت نام اولیه و انتخاب خودروهای وارداتی قابل عرضه توسط شرکت‌های واردکننده خودرو، سامانه  ثبت نام برای جانبازان مشمول از تاریخ چهارم بهمن‌ماه در دسترس خواهد بود.

۲.  در مرحله اول برای جانبازان مشمول از طریق ارسال پیامک اطلاع‌رسانی می‌گردد.

۳ .ثبت‌نام جانبازان در سه سطح جانبازی شامل جانبازان ۷۰ درصد ویژه با سقف ارزش‌ خودروی وارداتی تا ۳۵ هزار یورو و سایر جانبازان ۷۰ درصد با سقف ارزش ۳۰ هزار یورو و جانبازان ۵۰ الی ۶۹ درصد با سقف ارزش ۲۵ هزار یورو به ترتیب از تاریخ چهارم تا پنجم برای سطح یک و از تاریخ ششم تا هفتم   برای سطح دو و از تاریخ هشتم تا دهم بهمن‌ماه برای مشمولین سطح سه انجام می‌گردد.

۴ .  ویرایش ثبت نام و انتخاب خودروهای وارداتی در سامانه  به مدت سه روز برای جانبازان مشمول فعال خواهد شد.

۵.  بدیهی است انجام ثبت نام اولیه و انتخاب خودرو در سامانه به منزله واردات قطعی نبوده و مراحل بعدی از طریق مراجع ذی صلاح اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۶.   آدرس سایت جهت انجام مرحله مقدماتی ثبت‌نام به شرح ذیل اعلام می‌گردد. Janbazan.saleauto.ir

۷. جانبازان الزاما در زمان بندی تعیین شده مجاز به ثبت نام در سامانه می‌باشند.

جانبازان که تمایل به تغییر نوع خودرو وارداتی دارند یا چنانچه در مرحله پیش ثبت‌نام خودرو وارداتی از ثبت نام جا ماندند در این روزها می‌توانند نسبت به انجام تغییرات، اصلاحات یا ثبت نام اقدام کنند.

منبع: ایرنا
  • ناشناس ارسالی در

    فقط جانبازان ،خدا میداند به اسم جانباز میگویند و به نام و کام چه کسانی است ؟! جانبازی که ۷۰ الی ۸۰ درصد سلامتیش را به خاطر خدا و میهن از دست داده این آهن پاره چه بدردش میخورد طور دیگر به جانبازان عزیز حال بدهید .مثلاً احترام گذاشتن معنوی ،به صورت قهرمان برخورد کردن و جاودانه شدن و......

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها