|
کدخبر: 322348

بازار بورس / بورس امروز / پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز ۲۰ اسفند / بانکی ها وارد بازار می شوند

کارشناسان معتقدند با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و اعلام نرخ تسعیر ارز توسط بانک مرکزی، گروه بانکی احتمالا جزو گروه‌هایی باشند که در روزهای مثبت مورد اقبال خریداران قرار گیرند.

اقتصاد پیش بینی بورس امروز ۲۰ اسفند / بانکی ها وارد بازار می شوند

در پایان معاملات روز ابتدای هفته بورس، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت ۰.۰۹ درصدی، به معادل ۲۰۰۳ واحد از ارتفاع این شاخص، در ارتفاع دو میلیون و ۱۶۳ هزار و ۷۵۰ واحدی قرار گرفت.

افت ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی خلاف جهت را به ثبت رساند. شاخص هم‌ وزن اما با رشد ۰.۱۵ درصدی (معادل هزار و ۱۳۰ واحد)، در پله ۷۳۹ هزار و ۷۷۱ واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز شنبه، سه هزار و ۱۶۸ میلیارد تومان نشان می‌داد. تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز شنبه را ۶.۳ میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده‌های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم‌انداز روشن‌تری از موج تازه شاخص کل در ذهن سهامداران ترسیم می‌شود. چرا که ورود سهامداران تازه‌نفس، راه صعود را هموارتر می‌کند.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از خروج سرمایه آن‌ها از بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز شنبه بورس از خروج ۵۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی خبر می‌دهد.

پیش بینی بورس یکشنبه

سبقت عرضه‌ها از حجم تقاضا در بازار روز آغازین هفته مشهود بود. ۲۱۲ نماد بورسی (۶۰ درصد بازار) در سوی منفی دامنه نوسان خود ایستادند. متوقف شدن فرابورس یکی از دلایل اثر گذار بر کم رمقی و پایین بودن ارزش معاملات بازار شنبه بود.

پس از رالی صعودی کوتاه گروه خودرو که به واسطه آن‌ها کلیت بازار روزهای مثبتی را در هفته پیش تجربه کرد، نمادهای این گروه در فاز استراحت قرار گرفته‌اند. نتیجه جلسه سران قوا در رابطه با معافیت مالیاتی خودروسازان در راستای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی، تعیین‌کننده‌ترین پارامتر برای حدس سرنوشت نمادهای این گروه است.

کارشناسان معتقدند با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و اعلام نرخ تسعیر ارز توسط بانک مرکزی، گروه بانکی احتمالا جزو گروه‌هایی باشند که در روزهای مثبت مورد اقبال خریداران قرار گیرند. نمادهای بانکی همچون وبملت، وتجارت و وبصادر به واسطه دارایی ارزی بالا، می‌توانند لیدر این صنعت باشند.

فارغ از روز کم‌رمق بازار سهام در آغاز هفته، کارشناسان معتقدند بازار پتانسیل رشد تا کانال بعدی را دارد. در حال حاضر شاخص کل در کانال دو میلیون تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی در نوسان است و به نظر می‌رسد پتانسیل لازم برای ورود به کانال پیشین خود یعنی بازه دو میلیون و ۲۰۰ هزار تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی را داراست.

با این وجود اما برای شکست سطح دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی ملزوماتی وجود دارد که فعلا برآورده نشده است و نگاه فعالان به سوی اتفاقات و تغییر پارامترها در سال ۱۴۰۳ است.

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  خدا را شکر که سامانه ی فرابورس مختل شد و گرنه سهامداران بیشتر ضرر و زیان متحمل می شدند. ای کاش تا خرداد و تیر ماه سال آینده مختل باشه .

 • ناشناس ارسالی در

  سلام
  لطفا" از جناب پیمان مولوی سوال کنید ، مگه معتقد نبودید که بورس وابسته به دلار هست و بازار سرمایه با دیگر بازارها همچون دلار ، سکه‌، طلا، خودرو، زمین و مسکن و ... موازی حرکت می کنند ؟ سوال اینجاست که سال ۹۹ دلار بوده ۲۲ هزار تومان ، سکه‌ بوده ۸ میلیون تومان ، پراید بوده حدود ۷۰ میلیون تومان ، یک باب مغازه تو فلان شهر بوده حدود ۴۰۰ میلیون تومان و شاخص کل بورس بوده ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد و قیمت یک سهم مثلا" نماد فرابورس بوده ۱۵ هزار تومان . اکنون بعد از گذشت حدود ۳ سال ، دلار با ۳ برابر شدن قیمت نسبت به سال ۹۹ رسیده به ۶۱ هزار تومان ، سکه‌ با رشدی ۴/۵برابر از ۳۷ میلیون تومان عبور کرد ، پراید با رشدی حداقل ۶ برابری به ۴۵۰ میلیون تومان رسیده . اون مغازه ی ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیونی رسیده به حداقل ۲/۵میلیارد تومان ولی شاخص کل بورس بورس هنوز حول عدد ۲ میلیون و ۱۰۰ واحدی سال ۹۹ می چرخد. قیمت سهم نماد فرابورس به ۸۰۰ تومان تنزل پیدا کرده و سهامداران حداقل ۷۰_۸۰درصد تو ضرر و زیان هستند !!!!!!!!
  سوال اینجاست که چرا بورس پا به پای بازارهای دیگه مانند زمین و مسکن اون رشد را نداشته ، با دلار هم جلو نرفته و همانند حداقل دلار ۳ برابر نشده بلکه مخالف بازارهای دیگه حرکت منفی داشته؟!!!!!!!!!!!
  چرا وقتی دلار افزایش پیدا میکنه ، از کارشناسان و مسئولان بورس سوال نیشهدکه چرا دلار از ۲۲ هزار تومان به ۶۱ هزار تومان رسیده ولی بورس خلاف جهت دلار حرکت میکنه ؟ جواب می دهند بورس چه ربطی به دلار داره ؟!!!!!!
  ولی وقتی دلار کاهش پیدا میکنه ، از همون عزیزان سوال میشه چرا بورس قرمز و منفی شد ؟ جواب می دهند چون دلار کاهش پیدا کرده !!!!!!!!
  خلاصه بورس تو این ۳ سال گذشته نه تنها با بازارهای دیگه موازی حرکت نکرده بلکه در جهت خلاف آنها حرکت کرده و در حالت خوشبینانه یک گام به جلو حرکت کرده و دهها گام به عقب . یک روز ۲ هزار سبز و مثبت میشه و روز بعد ۱۸ هزار قرمز و منفی و این حرکت از سال ۹۹ تاکنون ادامه داشته و نسبت به بازارهای دیگه بی تفاوت هست. جناب مولوی بزرگواری کنند و این سوال را که قطعا" سوال میلیونها سهامدار بورسی هست را جواب بفرمایند .

 • ناشناس ارسالی در

  خدا را شکر که سامانه ی فرابورس قطع شده وگرنه همانند بورس قرمز و منفی بود و سهامداران ضرر و زیان بیشتری متحمل می شدند. ای کاش تا چندین ماه دچار اختلال باشه. بورس و فرابورس هر روز که باز باشند فقط و فقط ضرر و زیان دارند.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها