|
کدخبر: 322057

بازار بورس / بورس امروز / پیش بینی بورس

بورس به سمت قله / بازار به روند صعودی خود ادامه می دهد؟

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، ۴۸ درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام ۵۲ درصد از نمادهای بازار افت کرد.

اقتصاد بورس به سمت قله / بازار به روند صعودی خود ادامه می دهد؟

در روز سه‌شنبه، شاخص کل بورس با افزایش ۳۲ هزار و ۵۱ واحد به رقم ۲ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۱۶ واحد رسید. همچنین، شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۳ هزار و ۹۷۱ واحد به رقم ۷۳۹ هزار و ۷۵۴ واحد ایستاد. در حوزه فرابورس، شاخص کل با رشد ۱۴۷ واحد به سطح ۲۵ هزار و ۱۸۷ رسید و شاخص هم‌وزن فرابورس نیز با افزایش ۳۸۹ واحد به سطح ۱۳۵ هزار و ۹۷۶ واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، ۴۸ درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام ۵۲ درصد از نمادهای بازار افت کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت نوسازی و ساختمان تهران (ثنوسا)، شرکت پالایش نفت اصفهان (شپنا) و شرکت کارخانجات قند قزوین (قزوین) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود)، شرکت بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای) و شرکت تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای خوساز (شرکت محورسازان ایران خودرو)، ولصنم (شرکت لیزینگ صنعت و معدن) و کساپا (شرکت سایپا شیشه) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان)، شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر) و شرکت فراسوز یزد (کایزد) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، ۴۶ نماد صف خرید داشتند و ۵۷ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۱۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۸۷ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۲۷۹ درصدی به هزار و ۸۵ میلیارد تومان رسید.

صف-های-بورس-۱۵-اسفند

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات آخرین روز هفته می‌روند که دیروز بورس تهران پس از یک روز وقفه، روند صعودی را از سر گرفت.

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای فولاد، شپنا، شبندر، شتران و تاپیکو ۳۲ هزار و ۵۱ واحد معادل  ۱.۵ درصد رشد کرد.

دیروز ارزش معاملات خرد سهام ۸ درصد رشد کرد و به ۶ هزار و ۵۸۴ میلیارد تومان بالغ شد.

دیروز پول حقیقی به بورس وارد شد که رقم آن ۴۰۴ میلیارد تومان بود. نمادهای شپنا، شبندر، شتران، وپارس، وتجارت، خکمک، وبشهر، فن افزار، وبملت و فملی بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند.

فاکتورهای عملکردی بازار نشان از غلبه نیروهای صعودی دارند. به نظر می‌رسد بورس تهران مطابق سنت سال‌های اخیر، در روزهای پایانی سال روند صعودی پیدا کرده است. بنابراین تداوم رشد بورس در معاملات امروز دور از انتظار نیست.

ضرورت تامین مالی بنگاه‌های تولیدی از کانال بازار سرمایه

مرتضی افقه، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه در یادداشتی درباره «ضرورت تامین مالی بنگاه‌های تولیدی از کانال بازار سرمایه» نوشت: مناسب‌ترین و سالم‌ترین چرخه برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی از کانال بازار سرمایه می‌گذرد و اگر بسترها برای این موضوع مهم، فراهم شود، اقتصاد کشور در مسیر درست قرار می‌گیرد.

 ادامه رایزنی‌ها برای دریافت سود سهام عدالت از ناشران

محمد باغستانی گفت: با وجود رایزنی‌ها و مکاتبات صورت گرفته، همچنان ۹ شرکت‌ سود مشمولان سهام عدالت را به حساب‌های این شرکت واریز نکرده‌اند.

سپرده‌گذاری مرکزی آخرین مکاتبات و رایزنی‌های خود را با این ۹ شرکت انجام داده تا بتوان هرچه سریع‌تر با دریافت سودها، محاسبات و اقدامات لازم را برای پرداخت سود مشمولان سهام عدالت انجام دهد.

منبع: اکوایران
 • ناشناس ارسالی در

  خخخخخخخخخخخ
  خیلی مسخره س . سال ۹۹ دلار بوده ۲۲ هزار تومان ، سکه‌ بوده ۸ می لیون تومان و شاخص کل بورس بوده دقیقا ۲ م یلیون و ۱۰۰ هزار واحد. بعد از گذشت بیشتر از ۳ سال و در حال حاضر دلار ۶۲ هزار تومان یعنی ۳ برابر رشد کرده . سکه‌ شده ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان یعنی حدودا&q uot; ۵ برابر شده ولی شاخص کل بورس هنوز د اره حول عدد ۲ میلیون ۱۰۰ هزار واحدی سال ۹۹ می چرخد!!!!!!!!!!!!!!!
  قیمت خود رو نسبت به سال ۹۹ حداقل ۷ برابر و قیمت زمین و مسکن حداقل ۱۰ برابر شده . هر کسی شیر خر خورده باشه، پول بی زبانش را م یبره تو قمار خونه.

 • ناشناس ارسالی در

  حالا دیگه باید به سهامداران اثبات شده ب اشه که تو این قمارخونه یک روز یک سری از نمادها را قرمز می کنند و یک سری دیگ ر را سبز . و روز دیگه جای آنها را تغ ییر می دهند . یعنی سبزها را قرمز و قرمز ها را سبز می کنند و این روند حدود ۳ سا لی هست ادامه داشته.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها