|
کدخبر: 321528

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت بیت کوین

هدف نهایی گاوهایی BTC مشخص شد / بیت کوین ۶۹ هزار دلاری!

برایان لجند، مدیر عامل Hectic Labs، گفت: این قبیل پیش‌بینی‌ها، همیشه منجر به افزایش فعالیت خرید یا «FOMO» می‌شود. سرمایه‌گذاران انتظار دارند که کاهش عرضه باعث افزایش قیمت‌ها شود و این به افزایش قیمت قبل از هاوینگ کمک می‌کند.

اقتصاد هدف نهایی گاوهایی BTC مشخص شد / بیت کوین ۶۹ هزار دلاری!

برخی از تحلیلگران عقیده دارند که احساسات مثبت و سرخوشانه، تقاضای خرید نهادی و دستاوردهای تاریخی مرتبط با رویداد هاوینگ بیت کوین، این دارایی را در مسیر عبور از سقف تاریخی خود ۶۹,۰۰۰ در ماه مارس قرار داده است.

هاوینگ بیت کوین همیشه با افزایش قیمت‌ها همراه بوده است، به طوری که قیمت این دارایی در ماه‌های پس از رویدادهای قبلی، چند صددرصد افزایش یافته است. هاوینگ تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد و پاداش بلاک را برای ماینرها کاهش می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود که هاوینگ بعدی در اواسط آوریل رخ دهد.

تا زمانی که تقاضا برای بیت کوین ثابت بماند یا افزایش یابد، قیمت این دارایی همراه با کاهش عرضه در بازار آزاد افزایش می‌یابد. ممکن است روندهای تاریخی قیمت در آینده تکرار نشود، اما دیدگاه مثبتی که در بازار شکل گرفته است، می‌تواند سرمایه‌گذاران این رمزارز را به خرید و انباشت بیشتر ترغیب کند.

برایان لجند، مدیر عامل Hectic Labs، گفت:

    این قبیل پیش‌بینی‌ها، همیشه منجر به افزایش فعالیت خرید یا «FOMO» می‌شود. سرمایه‌گذاران انتظار دارند که کاهش عرضه باعث افزایش قیمت‌ها شود و این به افزایش قیمت قبل از هاوینگ کمک می‌کند.

او افزود:

    با این حال، رالی منتهی به رویداد هاوینگ، زمان خوبی برای دستیابی به دستاوردهای کوتاه مدت است.

در همین حال، برخی از معامله‌گران انتظار دارند بیت کوین در ماه مارس به سقف تاریخی خود یعنی ۶۹,۰۰۰ دلار برسد و می‌گویند که تقاضای نهادی و راه‌اندازی موفقیت‌آمیز ETFهای بیت کوین احتمالاً قیمت‌ها را بالا می‌برد.

رایان لی، تحلیلگر ارشد موسسه تحقیقاتی رایان لی می‌گوید:

    با ۵۴ روز باقی مانده تا هاوینگ بیت کوین و انتظار کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در اواسط سال، قیمت بیت کوین در سطح حمایت ۵۸,۰۰۰ دلار قرار دارد و ممکن است در ماه مارس به بالاترین حد تاریخی برسد.

لی افزود: «حجم معاملات ۹ ای‌تی‌اف بیت کوین در ایالات متحده نیز هفته گذشته به بالاترین حد خود یعنی ۳.۲ میلیارد دلار رسید که نشان می‌دهد موسسات احساسات صعودی قوی دارند.»

ETFهای بیت کوین در روز سه‌شنبه مجموعاً ۲ میلیارد دلار معامله شدند. صندوق بلک‌راک برای دومین روز متوالی بیش از ۱. میلیارد دلار حجم معاملات روزانه را ثبت کرد.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) با نماد BTC و نشانه ₿ یا ฿ پولی تماماً دیجیتال است که به‌صورت غیرمتمرکز در بستر بلاک چین بیت کوین (Bitcoin) وجود دارد. انتشار، نقل‌وانتقال و همه تراکنش‌های بیت کوین به‌صورت غیرمتمرکز در همان بلاک چین انجام و ثبت می‌شود. بلاک چین بیت کوین مانند دفترکل بانک عمل می‌کند، اما غیرمتمرکز و شفاف است و هرکسی می‌تواند نسخه‌ای از آن را داشته باشد.

در این سیستم پولی، مردم بانک خود هستند و پول را به‌طور‌مستقیم و بدون نیاز به بانک یا نهاد متمرکزی به یکدیگر انتقال می‌دهند. فرض کنید می‌خواهید پولی را به دوستی در کشوری دیگر ارسال کنید. اگر بخواهید با روش‌های سنتی و از طریق سیستم بانکی این کار را انجام دهید، چه دردسرها و هزینه‌هایی انتظار شما را می‌کشد؟ حالا تصور کنید سیستمی هست که می‌توانید از طریق آن این انتقال را به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به هیچ بانک یا واسطه‌ای در هر لحظه‌ای از شبانه‌روز انجام دهید؛ به دنیای بیت کوین خوش آمدید.

ساده‌ترین و درعین‌حال جامع‌ترین تعریفی که می‌توان برای سؤال «بیت کوین چیست» ارائه داد، شاید عنوان همان مقاله‌ای باشد که «ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto) در سال ۲۰۰۸ برای معرفی بیت کوین منتشر کرد: سیستم پول الکترونیک همتابه‌همتا.

بر‌اساس این تعریف، اول اینکه بیت کوین پول است؛ یعنی کارکرد همان پولی را دارد که همه ما می‌شناسیم و هرروز و هر‌ساعت با آن سروکار داریم. دوم اینکه این پول الکترونیک است؛ یعنی حالت فیزیکی ندارد؛ بلکه به‌طورکامل دیجیتال است و نقل‌وانتقال آن هم در بستر دیجیتال اتفاق می‌افتد. سوم اینکه بیت کوین همتابه‌همتا است؛ یعنی واسطه یا نهاد مرکزی مانند بانک در بیت کوین وجود ندارد؛ بلکه انتقال آن به‌صورت کاملاً مستقیم از فردی به‌ فرد دیگر انجام می‌شود.

بیت کوین شبکه‌ای از کامپیوترها و سرورها در سراسر جهان است که از‌طریق اینترنت به یکدیگر متصل هستند و نرم‌افزار اصلی بیت کوین را اجرا می‌کنند. این کامپیوترها که نود (Node) نام دارند، برتری‌ای بر یکدیگر ندارند و فقط پایگاه داده بیت کوین را که به آن بلاک چین می‌گویند، در خود ذخیره می‌کنند. هرکسی در هر‌جای دنیا می‌تواند با راه‌اندازی این نرم‌افزار در هر کامپیوتری، بخشی از این شبکه باشد.

 

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها