|
کدخبر: 321306

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت دوج کوین

پیش بینی مهم از آینده دوج کوین / DOGE به بالای یک دلار می رسد؟

طبق نموداری که توسط علی مارتینز، کارشناس معروف حوزه کریپتو، به اشتراک گذاشته شده، به نظر می‌رسد که روند فعلی قیمت دوج‌کوین، در حال تکرار الگوهای مشاهده‌ شده در بازارهای صعودی قبلی، از جمله در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ است.

اقتصاد پیش بینی مهم از آینده دوج کوین / DOGE به بالای یک دلار می رسد؟

علی‌رغم اینکه برخی از ارزهای دیجیتال، از جمله دوج‌کوین (DOGE)، در روزهای اخیر، روندی نزولی را تجربه کرده‌اند، این میم کوین موفق شده‌ که همچنان بالای سطح ۰.۰۸ دلار باقی بماند.

همچنین، نشانه‌هایی از احتمال افزایش قیمت این دارایی در ماه‌های آتی مشاهده شده است. طبق نموداری که توسط علی مارتینز، کارشناس معروف حوزه کریپتو، به اشتراک گذاشته شده، به نظر می‌رسد که روند فعلی قیمت دوج‌کوین، در حال تکرار الگوهای مشاهده‌شده در بازارهای صعودی قبلی، از جمله در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ است.

در صورت تکرار این الگوها، قیمت دوج‌کوین در ماه آوریل بر مقاومت‌های پیش روی خود غلبه خواهد کرد و ابتدا تا ۱.۷ دلار و سپس، تا ۳.۵ دلار و بالاتر افزایش خواهد یافت.

توکن DOGE در حال حاضر با کاهشی ۱.۶۴ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۰.۰۸۴۸ دلار قیمت دارد. قیمت این ارز دیجیتال، طی هفته گذشته نیز ۱.۳۴ درصد کاهش یافته، اما طی ۳۰ روز گذشته، رشدی ۷.۰۲ درصدی را ثبت کرده است.

شایان ذکر است که قیمت دوج‌کوین در حال حاضر بالاتر از میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰ ، ۵۰ و ۲۰۰ روزه قرار دارد و نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی آن، سطح ۰.۰۹ دلار است.

این ارز دیجیتال در حال حاضر دهمین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار محسوب می‌شود. یکی دیگر از نشانه‌های صعود قیمت DOGE، افزایش حجم تراکنش‌های دوج‌کوین است.

شبکه این ارز دیجیتال طی سه هفته اول فوریه ۲۰۲۴، روزانه بیش از ۱ میلیون تراکنش را پردازش کرده است. در مجموع، به نظر می‌رسد که دوج‌کوین پتانسیل تجربه یک صعود قوی را در بهار پیش رو دارد.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Dogecoin، با مخفف DOGE و نماد Ɖ) یک ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی است که توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس و از ابتدا فقط با هدف شوخی یا جوک ایجاد شده بود. دوج کوین را اولین میم کوین دنیای کریپتو می‌دانند. این ارز دیجیتال بامزه نام و لوگوی خود را از سگ نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) که یک نژاد ژاپنی و همینطور یک میم اینترنتی است الهام گرفته بود. البته نقش اصلی دوج کوین به‌عنوان پول مجازی شبکه‌های اجتماعی و پرداخت پاداش بود.

با این حال، این ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد که‌ مهم‌ترینش در هدف اولیه است؛ دوج کوین در ابتدا برای شوخی ساخته شده بود.

در دسامبر ۲۰۱۳ (آذر ۹۲)، قیمت هر واحد بیت کوین برای اولین بار به ۱۰۰۰ دلار رسید؛ جهان حالا نگاهی جدی به ارزهای دیجیتال داشت. در همان زمان که حدود چهارسال از پیدایش بیت کوین می‌گذشت، برنامه‌نویسی به‌نام بیلی مارکوس (Billy markus)،‌ ارز دیجیتال خودش را برنامه‌نویسی کرد. با کمک جکسون پالمر (Jackson Palmer)، مدیر محصول و تحلیل‌گر داده در شرکت ادوبی، دوج کوین در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳ متولد شد.

بیلی مارکوس، خالق این ارز دیجیتال که با نام مستعار شیبتوشی ناکاموتو (Shibetoshi Nakamoto)، نامی طنز برگرفته از نام خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، شناخته می‌شود، بدون اهمیت‌دادن به‌ بازاریابی یا پذیرش آن از طرف مردم، فقط قصد داشت برای شوخی و تفریح، سیستم پرداختِ آنلاینی دوستانه و خودمانی ایجاد کند.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها