|
کدخبر: 320146

بازار ارزهای دیجیتال | رمزارز دوج کوین | بازار رمزارز

واحد پول مریخ مشخص شد!

DogeDesigner، متخصص UX/UI و طراح گرافیک در بنیاد دوج کوین هم در پستی، سوالی را از دنبال‌کنندگان خود پرسید مبنی بر اینکه: «اگر بتوانید اولین شهر مریخ را نام‌گذاری کنید، نام آن را چه می‌گذارید؟» این پرسش شوخ‌آمیز، گمانه‌زنی‌ها پیرامون نقش بالقوه دوج کوین در اقتصادهای فضایی آینده را تشدید کرد.

اقتصاد واحد پول مریخ مشخص شد!

به دنبال انتشار پستی جدید توسط جردن جفرسون، مدیرعامل MyDOGE، احتمالاتی در مورد سفر دوج کوین به مریخ مطرح شده که باعث ایجاد هیجان در بین اعضای جامعه شده است.

جفرسون در توییت اخیر خود، تصویری را منتشر کرده که در آن، پرچمی با لوگوی معروف دوج کوین در فضا به اهتزاز درآمده و او، این کوین را به عنوان «ارز آینده مریخ» معرفی کرده است.

پاسخ طرفداران جفرسون فوری و بسیار مثبت بود. یکی از علاقه‌مندان نوشت: «آینده روشن به نظر می‌رسد» که این موضوع، خوش‌بینی جامعه دوج کوین را نشان می‌دهد.

علاوه بر این، DogeDesigner، متخصص UX/UI و طراح گرافیک در بنیاد دوج کوین هم در پستی، سوالی را از دنبال‌کنندگان خود پرسید مبنی بر اینکه: «اگر بتوانید اولین شهر مریخ را نام‌گذاری کنید، نام آن را چه می‌گذارید؟» این پرسش شوخ‌آمیز، گمانه‌زنی‌ها پیرامون نقش بالقوه دوج کوین در اقتصادهای فضایی آینده را تشدید کرد.

در همین حال، قیمت DOGE هم افزایش یافت و بر اهمیت اعلامیه جفرسون افزود. در زمان نگارش این خبر، دوج کوین با قیمت ۰٫۰۸۰۵ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده افزایش ۱ درصدی ارزش آن در روز گذشته است.

در مرکز این شور و هیجان، تأثیر پایدار مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک قرار دارد که حمایت او از دوج کوین، نقشی اساسی در شکل دادن به مسیر آن در طول سال‌ها ایفا کرده است. به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دارندگان دوج کوین در جهان، تایید ماسک در جامعه اهمیت دارد و به اعلامیه جسورانه جفرسون اعتبار می‌دهد. در حالی که ایده انتخاب DOGE به عنوان ارز آینده مریخ ممکن است برای برخی دور از ذهن به نظر برسد، این ایده، جاه‌طلبی و تخیل بی حد و حصری را که در فضای کریپتوها وجود دارد، برجسته می‌کند.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Dogecoin، با مخفف DOGE و نماد Ɖ) یک ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی است که توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس و از ابتدا فقط با هدف شوخی یا جوک ایجاد شده بود. دوج کوین را اولین میم کوین دنیای کریپتو می‌دانند. این ارز دیجیتال بامزه نام و لوگوی خود را از سگ نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) که یک نژاد ژاپنی و همینطور یک میم اینترنتی است الهام گرفته بود. البته نقش اصلی دوج کوین به‌عنوان پول مجازی شبکه‌های اجتماعی و پرداخت پاداش بود.

با این حال، این ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد که‌ مهم‌ترینش در هدف اولیه است؛ دوج کوین در ابتدا برای شوخی ساخته شده بود.

در دسامبر ۲۰۱۳ (آذر ۹۲)، قیمت هر واحد بیت کوین برای اولین بار به ۱۰۰۰ دلار رسید؛ جهان حالا نگاهی جدی به ارزهای دیجیتال داشت. در همان زمان که حدود چهارسال از پیدایش بیت کوین می‌گذشت، برنامه‌نویسی به‌نام بیلی مارکوس (Billy markus)،‌ ارز دیجیتال خودش را برنامه‌نویسی کرد. با کمک جکسون پالمر (Jackson Palmer)، مدیر محصول و تحلیل‌گر داده در شرکت ادوبی، دوج کوین در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳ متولد شد.

بیلی مارکوس، خالق این ارز دیجیتال که با نام مستعار شیبتوشی ناکاموتو (Shibetoshi Nakamoto)، نامی طنز برگرفته از نام خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، شناخته می‌شود، بدون اهمیت‌دادن به‌ بازاریابی یا پذیرش آن از طرف مردم، فقط قصد داشت برای شوخی و تفریح، سیستم پرداختِ آنلاینی دوستانه و خودمانی ایجاد کند.

درحقیقت، قبل از معرفی این ارز دیجیتال هم کلمه «دوج» (Doge) و تصویر سگ شیبا اینو به‌عنوان میم (meme) یا همان طنز اینترنتی شناخته شده بود و افراد برای نوشتن متن‌های خنده‌دار خود از این تصاویر استفاده می‌کردند.

بنابراین، دوج برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال، از اول برای هدف خاصی ساخته نشده بود و این ارز دیجیتال اکنون در دسته «میم‌ کوین‌ها» یا همان «سکه‌های طنزگونه» طبقه‌بندی می‌شود.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها