|
کدخبر: 319805

واریز یارانه / یارانه نقدی / یارانه معیشتی

ضد حال دولت به این افراد / کام یارانه بگیران تلخ شد

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام نمود که در آینده، پرداخت یارانه به افراد و خانوارها بر اساس یک جدول زمانی صورت می‌پذیرد. طبق این جدول، واریز یارانه‌ها از روز بیستم تا سی ام هر ماه انجام خواهد شد.

اقتصاد ضد حال دولت به این افراد / کام یارانه بگیران تلخ شد

سازمـان هدفمنـدسـازی یـارانه‌هـا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد ، ضمن تبریک دهه مبارک فجر، به آگاهی هموطنان عزیز می‌رساند به منظور نظم بخشی هر چه بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، از این ماه پرداخت‌های این سازمان بر اساس زمان‌بندی ذیل انجام خواهد شد.

یارانه نقدی طبق روالی معمول بیستم هر ماه واریز می شد که بر اساس اطلاعیه جدید سازمان هدفمندی این یارانه برای دهک های ۴ به بعد ۱۰ روز دیرتر و سی ام هر ماه واریز می شود.

پرداخت یارانه نقدی توسط دولت

همه افراد مستحق نمی‌توانند یارانه نقدی دریافت کنند. دولت معمولاً شرایط و معیارهای خاصی را برای اعطای یارانه نقدی تعیین می‌کند. این شرایط ممکن است شامل درآمد، وضعیت اشتغال، وضعیت اجتماعی و سایر فاکتورهای مرتبط با نیازمندی‌ها و منافع عمومی باشد. به طور کلی، یارانه‌ها به افرادی اعطا می‌شود که شرایط مشخصی را برآورده کنند و به عنوان گروه‌های مستحق تعریف شده باشند.

نقش دولت در پرداخت یارانه نقدی بسیار حائز اهمیت است. دولت معمولاً مسئول تعیین سیاست‌ها، برنامه‌ریزی و اجرای فرآیند پرداخت یارانه نقدی به افراد مستحق است. برخی از نقش‌های دولت در این زمینه عبارتند از:

تعیین معیارها و شرایط: دولت مسئول تعیین معیارها و شرایط لازم برای اعطای یارانه نقدی است. این شرایط ممکن است شامل درآمد، وضعیت اجتماعی، وضعیت اشتغال و سایر فاکتورهای مرتبط باشد.

یارانه-نقدی

جمع‌آوری اطلاعات: دولت برای پرداخت یارانه نقدی نیاز به جمع‌آوری اطلاعات مربوط به افراد مستحق دارد. این اطلاعات می‌تواند شامل اطلاعات مالی، اجتماعی، خانوادگی و سایر موارد مرتبط باشد.

اجرای پرداخت: دولت مسئول اجرای فرآیند پرداخت یارانه نقدی به افراد مستحق است. این شامل تنظیم و اجرای سیستم‌های پرداخت الکترونیکی، تعیین زمان و مکان پرداخت و نظارت بر فرآیند پرداخت است.

نظارت و کنترل: دولت نقش نظارتی در برابر صحت و صلاحیت پرداخت یارانه نقدی دارد. این شامل بررسی و بررسی هویت و شرایط مستحقان، پیشگیری از تقلب و سوءاستفاده، و ارزیابی عملکرد سیستم پرداخت است.

به طور کلی، دولت نقش اساسی در تنظیم و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های مربوط به پرداخت یارانه نقدی به افراد مستحق دارد تا به اهداف اجتماعی و اقتصادی خاصی برسد، مانند کاهش فقر، تسهیل دسترسی به خدمات اساسی و حمایت از اقشار ضعیف جامعه.

دولت برای تعیین معیارها و شرایط لازم برای اعطای یارانه نقدی، معمولاً از روش‌ها و فرآیندهای زیر استفاده می‌کند:

تحلیل نیازمندی‌ها: دولت با تحلیل نیازمندی‌ها و مسائل اجتماعی و اقتصادی کشور، نقاط ضعف و نیازمندی‌های جامعه را شناسایی می‌کند. این تحلیل ممکن است با استفاده از داده‌های آماری، تحقیقات بازار، مطالعات اجتماعی و گفتگو با نهادهای مرتبط صورت بگیرد.

تعیین معیارها: بر اساس تحلیل نیازمندی‌ها، دولت معیارهای مورد نیاز برای اعطای یارانه نقدی را تعیین می‌کند. این معیارها ممکن است شامل درآمد سالیانه، وضعیت اشتغال، تعداد افراد در خانواده، وضعیت سلامت و سایر عوامل مرتبط باشد.

تعیین شرایط اهلیت: براساس معیارهای تعیین شده، دولت شرایط اهلیت برای دریافت یارانه نقدی را تعیین می‌کند. این شرایط ممکن است شامل حداکثر و حداقل درآمد، وضعیت اشتغال، سن، تحصیلات و سایر موارد مرتبط باشد.

تشکیل سازوکارها: دولت سازوکارها و فرآیندهای لازم را برای اعطای یارانه نقدی تعیین می‌کند. این ممکن است شامل ثبت نام و ارزیابی اهلیت، جمع‌آوری اطلاعات، بررسی و تأیید مستندات، تعیین زمان و روش‌های پرداخت و نظارت بر فرآیند باشد.

ارزیابی و بازبینی: دولت معمولاً سیاست‌ها و شرایط اعطای یارانه نقدی را به‌طور دوره‌ای ارزیابی و بازبینی می‌کند. این به منظور اطمینان از اینکه این سیاست‌ها همچنان با نیازمندی‌ها و اهداف اجتماعی همخوانی دارند و به‌روزرسانی شوند.

با استفاده از این روش‌ها و فرآیندها، دولت تلاش می‌کند معیارها و شرایط لازم برای اعطای یارانه نقدی را به‌طور عادلانه و منطبق با نیازمندی‌های جامعه تعیین کند.

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  قسط خود را تنظیم کرده بودیم که در ۲۵ پرداخت میکردیم حالا اگه ۳۰ام یارانه را پرداخت بشه هر ماه باید ۵ روز دیرکرد کنیم

 • سامی ارسالی در

  لعنت بر پدر ومادر شما مسعولین سرطان بزن در مغز بچه هاتون که ساکن امریکا و کانادا هستند با این تاخییر زندگی بیشتر مردم نابود کردیید بعضی با تاریخ پرداخت بیستم کارت بانی گرو دادن الان بهم خورد لعنت بر شما

 • ناشناس ارسالی در

  اسفند 29روزه یارانه اش می واریز میشود

 • ناشناس ارسالی در

  غلط می‌کنه اصلا نده گشتین با این یارانه به جهنم به درک

 • خانی ارسالی در

  حال که از بیستم به سی ام کشیده شده اقساط راکه ما دربیست پنج پرداخت میکردیم چه می شود

 • مهدی ارسالی در

  یکم هر ماه بود . شد دهم .بعد شدبیستم .ال ان دوباره شد یکم. به همین راحتی یک ماه ت و جیب کی رفت؟

 • ناشناس ارسالی در

  دولت دم انتخابات خودزنی میکنه

 • ترابیان ارسالی در

  خیلی از افراد شرایط دریافت یارانه را ندا رند از خیلی از کارمندان دولت بیشتر در آم د دارند ولی بارانه می گیرند

 • زارعی ارسالی در

  بجای اینکه دم عیدی دست مردموبگیرن .مردمو گزاشتن توفشاربرای چندقرون یارانه..خاک بر سرماها بااین مملکتمون..میترسن به خودشون نرسه...

 • mz ارسالی در

  اصل هدف پرداخت یارانه به علت افزایش نرخبنزین بودو برای همه باید پرداخت شود یعنی ان زمان درابتدا باافزایش قیمت بنزین و اب و برق و گازه این اختلاف قیمت به صورت یا عنوان یارانه داده میشود و فقیر و غنی همه نداراد چرا که ÷ول نفت برای همه مردم کشور است نه فقط قشر فقیر و یا ... متاسفانه مثل اینکه دوللت مردان یادشان رفته با افزایش قیمت بنزین و.. باعث چه تورمی وفشار اقضادی رویی همه مردم شده اند حالا میگویند یاران مال فقرااست پس اینکه صدقه و کمک خیری کجا میرود

 • جانباز جنگ ارسالی در

  تمام این مطالب را میشود در ۴ خط منتشر کر د ، چرا نویسنده این همه روده درازی کرده ؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  خدا لعنتتون کنه که منابع این مملکت رو به باد دادید و هر بلایی که خواستید سر این مردم آوردید

 • ناشناس ارسالی در

  اقا جون چرا اینور ان ور میکنید یارانه قطع کنید خیال همه را راحت کنید و به جیب خودتان بزنید

 • ناشناس ارسالی در

  این را هم زیرش زاییدید

 • ناشناس ارسالی در

  این هم یه دزدی جدید در یارانه استاگر دول ت بخواد باندازه زمان احمدی نژاد به مردم یارانه بده باید به هر نفر یک میلیون پانص د بدهد جون دلار هزار پانصد. شده شصت هزار ولی متاسفانه با این گرانی هر روز نقشه ک م کردن می کشد الهی سرطان زندگیشان را ناب ود کند

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها