|
کدخبر: 319788

بازار ارز / ارز دیجیتال / قیمت ارز

ثبت رکورد جدید توسط اتریوم / استیکینگ توکن های ETH به ۱۰ میلیون نزدیک شد

Lido DAO در حال دست‌یابی به یک مرحله عطف جدید است. طبق گزارشات، تعداد توکن‌های ETH استیک شده در این پروتکل به نزدیکی ۱۰ میلیون واحد رسیده است.

اقتصاد ثبت رکورد جدید توسط اتریوم / استیکینگ توکن های ETH به ۱۰ میلیون نزدیک شد

رمزارزها، یا همان ارزهای دیجیتال، ارزش مبادلات مالی را به صورت دیجیتالی و با استفاده از تکنولوژی رمزنگاری برقرار می‌کنند. این ارزها بر اساس تکنولوژی بلاکچین (blockchain) که یک سیستم عمومی و غیرمتمرکز است، به صورت الکترونیکی ذخیره و تحویل می‌شوند.

این رشد همزمان با افزایش انگیزه اعتبارسنج‌هایی که به دنبال مشارکت در استیک کردن اتریوم هستند، صورت گرفته است. در حال حاضر، این پروتکل دیفای (DeFi) دارای ۹.۴۹ میلیون توکن ETH به ارزش تقریبی ۲۱.۷۶ میلیارد دلار است که ۷۲ درصد از کل اتریوم‌های استیک‌شده محسوب می‌شود.

این ارقام نشان‌دهنده رشد قابل‌توجه این پروتکل در سال گذشته است. طی این مدت، ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در لیدو دائو حدود ۲ برابر شده و از ۵ میلیون در فوریه ۲۰۲۳ به رقم کنونی رسیده است.

نمودار-رمز-ارز

لازم به ذکر است که لیدو دائو با وجود به‌روز‌رسانی شاپلا (Shapella) اتریوم که امکان برداشت اتریوم‌های استیک‌شده را برای کاربران فراهم کرد، به این نقطه عطف دست یافته است.

این پروتکل در کنار کوین‌بیس و کراکن، سه شبکه برتری هستند که از زمان به‌روز‌رسانی شبکه، بیشترین توکن ETH را از زنجیره بیکن (beacon) برداشت کرده‌اند.

به جز اتریوم، توکن بلاکچین‌هایی نظیر سولانا (Solana)، مون‌بیم (Moonbeam) و مون‌ریور (Moonriver) نیز سایر دارایی‌های استیک‌شده در پروتکل لیدو دائو هستند.

ارزش توکن این بلاکچین‌ها که در لیدو ‌دائو استیک شده‌اند، به ترتیب ۱۶.۹۶ میلیون دلار، ۲۶۵۰۰۰ دلار و ۱۸۷۰۰۰ دلار برآورد شده است.

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۸۰.۵۲ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و دامیننس اتریوم در حال حاضر ۱۶.۸۸ درصد است. هر واحد از اتریوم در این لحظه با قیمت ۲,۳۳۴.۰۸ دلار، با احتساب نرخ تتر ۵۴,۹۷۰ تومان معادل ۱۲۸,۳۰۴,۵۰۳ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۶.۸۶ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۱.۳۰% افزایش یافته است. بالاترین قیمت اتریوم در تاریخ ۱۸ آبان ۱۴۰۰(09 November 2021) معادل ۴,۸۱۰.۰۷ دلار بوده که همینک %۵۱.۴۷ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش اتریوم ۱۲۰.۱۸ میلیون و ارزش بازار رقیق شده آن در حال حاضر ۲۸۰,۴۸۱,۲۸۴,۱۱۴.۰۳ دلار است.

رویکردهای متمرکز به معنی کنترل موجودیت واحد هستند؛ به همین دلیل است که مشکلات فراوانی در سیستم‌های سنتی وجود دارد. این رویکرد باعث خرابی برنامه‌ ها و سرورهای آنلاین شده و سیستم را در مقابل هکرها ضعیف کرده و احتمال هک شدن بیشتر خواهد شد؛ افزون ‌بر این موارد‌، بیشتر سازمان‌ های سنتی و سایر سرورهای آنلاین از کاربران می ‌خواهند اطلاعات شخصی خود را ارائه دهند‌ که این اطلاعات در سرورهای آنها ذخیره می‌ شود؛ بنابراین کارکنان آن سازمان و هکرها به راحتی می‌ توانند به اطلاعات شخص دسترسی پیدا کنند.

 

منبع: رمز ارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها