|
کدخبر: 317623

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت کاردانو

قیمت کاردانو بالا رفت / سناریوهای پیش روی ADA

قیمت کاردانو (ADA) اخیراً رشد قابل‌توجهی داشته است. بر اساس نمودار ADA/USDT، این رمزارز حرکت قاطعی را انجام داده و مقاومت پیش روی خود را که با میانگین متحرک نمایی (EMA) ۵۰ روزه مطابقت داشت، با قدرت کنار زده است.

اقتصاد قیمت کاردانو بالا رفت / سناریوهای پیش روی ADA
ارز دیجیتال کاردانو، رمزارزی غیرمتمرکز است که روی شبکه بلاک چین کاردانو اجرا می‌شود و ADA نام دارد؛ این رمزارز به عنوان سوخت برای اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه کاردانو استفاده می‌شود و از زمان انتشارش در سال ۲۰۱۷، تاکنون، به عنوان یکی از بزرگترین رمزارز‌ها، بر اساس ارزش بازار شناخته می‌شود.

ارز دیجیتال آدا (ADA) رمزارز بومی شبکه کاردانو است. نام این رمزارز از نام یک ریاضی‌دان قرن نوزدهم آدا لاولیس انتخاب شده است. تیم توسعه دهنده کاردانو، این رمرارز را نسخه آپدیت شده اتریوم می‌دانند و هدف کاردانو رقابت با دنیای مالی سنتی است. به طوری که قصد دارد از طریق فناوری بلاکچین خدماتی که به طور انحصاری در فضای مالی سنتی ارائه می‌شوند را در دسترس افرادی قرار دهد که به هر دلیلی امکان استفاده از این خدمات را ندارند.

از رمزارز آدا می‌توان برای انجام تراکنش‌های مالی استفاده کرد. علاوه بر این، دارندگان ارز ADA در شبکه کاردانو سهیم هستند و در صورتی که تغییراتی در بلاکچین کاردانو پیشنهاد شود از کوین‌های خود برای رای دادن می‌توانند استفاده کنند. یکی دیگر از کاربردهای ارز دیجیتال آدا در شبکه کاردانو، استیکینگ (Staking) است. کسانی که توکن‌های ADA خود را استیک می‌کنند در ازای این کار به عنوان پاداش، کاردانو دریافت خواهند کرد. همچنین کارمزد انجام تراکنش‌ها در قالب برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند در کاردانو را با استفاده از ADA می‌توان پرداخت کرد.

قیمت کاردانو (ADA) اخیراً رشد قابل‌توجهی داشته است. بر اساس نمودار ADA/USDT، این رمزارز حرکت قاطعی را انجام داده و مقاومت پیش روی خود را که با میانگین متحرک نمایی (EMA) ۵۰ روزه مطابقت داشت، با قدرت کنار زده است. عبور به بالای میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، قابل توجه است؛ چرا که این میانگین متحرک اغلب روندهای نزولی را از روندهای صعودی متمایز می‌سازد و غلبه بر آن، معمولا نشان‌دهنده تغییر رویه به نفع گاوها یا خریداران است. با این حرکت انفجاری، تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد که ADA می‌تواند مسیر صعودی خود را ادامه داده و به‌طور بالقوه با ورود به فاز صعودی، اوج‌های قیمتی بالاتری را تشکیل دهد.

بازگشت کاردانو به روند صعودی؛ سناریوهای احتمالی برای حرکت بعدی ADA چیست؟

با این حال، با وجود حرکت قوی قیمت ADA، علائم برگشتی چشمگیری در بلندمدت وجود ندارد. در حالی که روند شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال بهبودی است، اما هنوز در جهت تأیید روند صعودی پایدار، شرایط اشباع خرید را نشان نمی‌دهد. علاوه بر این، اگرچه حجم معاملات بهبود یافته، اما نشانی از خرید قابل توجه در بازار کاردانو نیست تا از یک رالی قوی بلندمدت حمایت کند.

اساساً، حرکات ADA همچنان همگام با کل بازار رمزارز است. مانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، قیمت کاردانو تحت تأثیر احساسات کلی بازار کریپتو، عوامل کلان اقتصادی و تحولات در فضای بلاکچین و ارزهای دیجیتال قرار دارد. در حالی که حرکت صعودی اخیر می‌تواند معامله‌گران کوتاه مدت را به وجد آورد، به احتمال زیاد سرمایه‌گذاران بلندمدت پیش از تأیید روند صعودی این رمزارز، به دنبال تغییرات اساسی در پویایی بازار خواهند بود.

موقعیت فعلی ADA بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، به‌خصوص در کوتاه مدت، سیگنال صعودی برای این دارایی دیجیتال محسوب می‌شود. با این حال، برای آن‌که یک بازگشت قیمت واقعی در بلندمدت ممکن شود، ADA باید حمایت مستمری را از حجم معاملات و احساسات بازار دریافت کند.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها