|
کدخبر: 317620

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت شیبا اینو

خوش به حال شیباداران شد / افزایش ۲۵ درصدی قیمت در راه است

قیمت شیبا اینو (SHIB) در اواسط دسامبر ۲۰۲۳ وارد مرحله اصلاحی جدیدی شد و از ۰.۰۰۰۰۱۱۹۵ دلار بازگشت. در میان عدم قطعیت فزاینده در مورد صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت‌کوین، قیمت شیبا ۲۳ درصد کاهش یافت و در حال حاضر، در محدودخ ۰.۰۰۰۰۰۹۵۱۸ دلار معامله می‌شود. در همین حال، خریداران در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر حمایتی هستند که احتمال بهبود قیمت را افزایش می‌دهد.

اقتصاد خوش به حال شیباداران شد / افزایش ۲۵ درصدی قیمت در راه است

پس از محبوبیت و موفقیت دوج کوین، توکن‌های زیادی برای قدم گذاشتن در این راه به وجود آمدند که شیبا اینو یکی از این توکن‌ها بود و توانست محبوبیت زیادی را در  بین کاربران ارزهای دیجیتال به دست آورد.

«شیبا اینو» (Shiba Inu) این روزها به عنوان قاتل دوج کوین شناخته می‌شود، اما این لقبی است که خود سازنده‌ی این توکن به آن داده است. در آگوست سال ۲۰۲۰ شخصی ناشناس با نام «رایوشی» (Ryoshi) شیبا اینو را با عنون «قاتل دوج کوین» معرفی کرد. در آن زمان قیمت شیبا اینو ۰.۰۰۰۱۹۲۳ دلار بود که در زمان نگارش این مقاله به بازده ۱.۹۷۰.۵۷ درصد رسیده است. به گفته‌ سازندگان ناشناس این توکن، شیبا اینو در حال آزمایش ساخت جامعه‌ خودجوش غیرمتمرکز است. شیبا اینو توکنی بر بستر ERC-۲۰ است و بلاک چین مخصوص به خود را ندارد.

براساس اظهارات وبسایت شیبا اینو، این توکن اولین ارز دیجیتالی است که بر روی بستر مبادلات غیرمتمرکز «شیبا سوآپ» (ShibaSwap) ایجاد شده است.

یکی از عوامل محبوبیت این توکن توییت ایلان ماسک تاجر بزرگ و صاحب کمپانی خودروسازی تسلا بود‌ که اعلام کرد:‌ «دوست دارد سگ شیبا داشته و بازار ارزهای دیجیتال را با رشد ۳۰۰ درصدی همراه کند.» دیگر عامل محبوبیت توکن شیبا اینو اهدای ۵۰ تریلیون توکن شیبا توسط ویتالیک بوترین خالق اتریوم به صندوق امداد دیجیتالی هند بود که برای مبارزه با کووید-۱۹ کمک جمع می‌کرد. این کار ویتالیک بوترین باعث رسانه‌ای شدن این موضوع و محبوبیت این ارز دیجیتال در بین کاربران شد.

قیمت شیبا اینو (SHIB) در اواسط دسامبر ۲۰۲۳ وارد مرحله اصلاحی جدیدی شد و از ۰.۰۰۰۰۱۱۹۵ دلار بازگشت. در میان عدم قطعیت فزاینده در مورد صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت‌کوین، قیمت شیبا ۲۳ درصد کاهش یافت و در حال حاضر، در محدودخ ۰.۰۰۰۰۰۹۵۱۸ دلار معامله می‌شود. در همین حال، خریداران در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر حمایتی هستند که احتمال بهبود قیمت را افزایش می‌دهد.

خبر خوب برای دارندگان شیبا: نشانه‌های بهبود قیمت در نمودار ظاهر شد!

در میان‌مدت، مسیر بازیابی قیمت SHIB در امتداد یک خط روند صعودی ترسیم شده که حمایت پویایی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. از زمان رسیدن شیبا به کمترین قیمت ۰.۰۰۰۰۰۶۶ دلاری در اکتبر ۲۰۲۳، ارزش این میم کوین تقریبا ۸۰.۸ درصد افزایش یافته و به اوج ۰.۰۰۰۰۱۱۹۵ دلار رسیده است.

با این حال، اصلاح بعدی از اوج قیمت ۰.۰۰۰۰۱۱۹۵ دلار، قیمت را به خط روند حمایتی بازگردانده و فرصت خرید بالقوه‌ای را برای فعالان بازار ایجاد کرده است. انتظار می‌رود که SHIB در سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد و میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه، حمایت بیشتری را کسب کند.

این همگرایی حمایت‌های کلیدی، همراه با دورنمای مثبت بازار کریپتو پس از تصویب ETF اسپات بیت‌کوین، قیمت SHIB را در یک روند بازگشتی احتمالی قرار می‌دهد. اگر این حرکت محقق شود، خریداران می‌توانند قیمت را تا ۲۵ درصد به سمت بالا سوق داده و خط روند مقاومتی یک الگوی طولانی‌مدت را هدف قرار دهند. یک شکست قاطع بالاتر از این الگوی ۱۹ ماهه، به وضوح نشان‌دهنده تغییر روند خواهد بود.

با این حال، اگر فشار فروش ادامه پیدا کند، شکست سطوح حمایتی باعث تغییر عمده در پویایی بازار SHIB خواهد شد و قیمت این میم کوین ممکن است ۱۶.۶ درصد کاهش یابد و به ۰.۰۰۰۰۰۷۶ دلار برسد.

در این میان، قرار داشتن شیب شاخص قدرت نسبی (RSI) روزانه بالای ۴۰ درصد، نمایانگر شتاب بیشتر روند اصلاح قیمت است. همچنین، شیب میانگین‌های متحرک نمایی ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه، حمایت بیشتری را به خریداران ارائه کرده و ادامه روند بازیابی قیمت را تقویت می‌کند.

 

منبع: رمزارز نیوز
  • علی ارسالی در

    خوش بحال نویسدنه این خزعولات ... قد خر فهم نداره از هفت دولت آزاد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها