|
کدخبر: 316374

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت بیت کوین

رالی بیت کوین برای رسیدن به کانال ۴۵ هزار دلار

اکثر تحلیلگران بازار پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین قبل از تأیید احتمالی اولین صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات این رمزارز در ایالات متحده، تا حداکثر ۴۸ هزار دلار افزایش یابد.

اقتصاد رالی بیت کوین برای رسیدن به کانال ۴۵ هزار دلار
با بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین در ۲۴ دسامبر، این ارز دیجیتال همچنان در محدوده معاملاتی سفت و سخت خود باقی مانده و همچنان مقاومت کلیدی ۴۵ هزار دلار را در پیش روی خود دارد.

نمودار کندل هفتگی BTC/USD.

نمودار کندل هفتگی BTC/USD.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که جفت ارز معاملاتی BTC/USD در آخر هفته گذشته، به روند جانبی خود ادامه داد. با این حال، معامله‌گر و تحلیلگر معروف، Credible Crypto، معتقد است که بیت کوین کاملاً آماده است تا به سطوح بالاتر برسد. این تحلیلگر در توییت اخیر خود استدلال کرد که معاملات جانبی اخیر نشانه انباشت است. او نوشت، واقعاً بهتر از این نمی‌شود. انباشت نهایی در این سطوح، قبل از صعود به سمت ۵۰ هزار دلار در حال انجام است.

او افزود که بازنشانی شاخص‌های بازار نیز یکی از مؤلفه‌های کلیدی مورد نیاز برای تداوم روند صعودی است: «قیمت در محدوده انباشت قرار دارد، سود باز (OI) کل به پایین‌ترین سطح محلی رسیده (بسیار سالم)، خریداران اسپات کوین بیس کار خود را انجام می‌دهند و فاندینگ ریت تقریباً به طور کامل بازنشانی شده است. کاملاً برای مرحله بعدی آماده شده‌ایم.»

نمودارهای داده‌های بازار بیت کوین.

نمودارهای داده‌های بازار بیت کوین.

در همین حال، داده‌های دفتر سفارش برای جفت ارز BTC/USDT در بایننس، سطح مقاومت کلیدی در پیش روی این ارز دیجیتال را نشان می‌دهد. همان‌طور که توسط پلتفرم Material Indicators گزارش شده، این مقاومت در نزدیکی سطح ۴۵ هزار دلار قرار دارد که برای عبور از آن، تقریباً به ۹۲ میلیون دلار نقدینگی نیاز است.

دفتر سفارش بیت کوین در صرافی بایننس.

دفتر سفارش بیت کوین در صرافی بایننس.

به گفته کیث آلن، یکی از بنیانگذاران Material Indicators، فعالیت معاملاتی در تعطیلات ممکن است برای گاوها کافی نباشد. با این حال، در صورت تخصیص مجدد نقدینگی، این مقاومت ممکن است کاهش یابد.

به این ترتیب، با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۳، بیت کوین عملکرد نسبتاً متوسطی در ماه دسامبر داشته است. داده‌های منبع آماری CoinGlass نشان می‌دهند که سود ماهانه این ارز دیجیتال تا تاریخ ۲۳ دسامبر در حدود ۱۶ درصد بوده است. در همین حال، عملکرد فصلی بیت کوین با ۶۲ درصد رشد، قابل‌توجه‌تر است که بهترین عملکرد بیت ‌کوین از سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

عملکرد ارز دیجیتال بیت کوین در ماه‌ها و فصل‌های مختلف.

عملکرد ارز دیجیتال بیت کوین در ماه‌ها و فصل‌های مختلف.

با نزدیک شدن به زمان اعلام نظر قطعی SEC درباره صندوق‌های ETF بیت کوین در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۰ دی)، بازارهای آپشن شاهد افزایش هجینگ یا پوشش ریسک هستند. هج کردن در بازار کریپتو نوعی استراتژی برای مدیریت ریسک است که می‌تواند از ضررهای بزرگ جلوگیری کند. اما دلیل افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به استفاده از این استراتژی چیست؟ آیا تریدرها برای رد احتمالی ETFها آماده می‌شوند؟

سود باز (Open interest) برای گزینه‌های فروش، که در تاریخ ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) منقضی می‌شوند، در حال افزایش است و ظاهرا تریدرها برخلاف اخبار مثبت، این احتمال را در نظر گرفته‌اند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ممکن است ETFها را رد کند. ناظران براین باورند که عدم تایید احتمالی این صندوق‌های قابل معامله در بورس، باعث افزایش موقتی فشار فروش روی بیت کوین می‌شود که این مساله می‌تواند به اصلاحات عمیق قیمت بیت کوین منتهی شود. افزایش چشم‌گیر استفاده از استراتژی پوشش ریسک در واقع این مساله را تایید می‌کند.

اکثر تحلیلگران بازار پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین قبل از تأیید احتمالی اولین صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات این رمزارز در ایالات متحده، تا حداکثر ۴۸ هزار دلار افزایش یابد.

با این حال، یک تئوری رایج هم شامل معکوس شدن قابل‌توجه روند بازار هنگام اعلام این خبر یا پس از آن است (استراتژی «خبر را بفروش») که انتظار می‌رود تا تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ اتفاق بیفتد.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها