|
کدخبر: 316364

بازار ارزهای دیجیتال | شبکه شیباریوم | قیمت شیبا اینو

سوپرایز جدید شیباریوم / قیمت شیبا اینو بالا می رود؟

پس از رسیدن TVL شیباریوم به سقف ۱.۱۳ میلیون دلار در ۲۳ دسامبر، این شاخص اکنون اندکی کاهش یافته و به ۱.۰۳ میلیون دلار رسیده است. داده‌های درون بلاکچینی DeFilLama نشان می‌دهند که بیشتر TVL شبکه شیباریوم مربوط به صرافی‌های غیرمتمرکز است. صرافی‌های MARSWAP و ChewySwap تقریباً ۸۲۰۰۰۰ دلار از TVL این بلاکچین را تشکیل می‌دهند.

اقتصاد سوپرایز جدید شیباریوم / قیمت شیبا اینو بالا می رود؟

Shibarium شبکه بلاک چین لایه ۲ (L2) است که توسط پروژه Shiba Inu بر روی اتریوم ساخته شده است. شیبا اینو قصد دارد با این کار میم کوین خود را به اکوسیستم کاملی تبدیل کند. میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که با الهام از میم‌های اینترنتی طنز یا متحرک ایجاد می‌شوند.

شبکه شیباریوم راهکار لایه ۲ اتریوم است که هدف آن افزایش سرعت تراکنش و کاهش هزینه‌ها در اکوسیستم شیبا اینواست.

راهکارهای لایه ۲ شبکه‌هایی هستند که بر روی بلاک چین‌های لایه یک مانند بیت کوین و اتریوم ساخته شده و معمولاً برای ارائه تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تر طراحی شده‌اند. این همان کاری است که بلاک چین شیباریوم قصد دارد برای توکن شیبا اینو (SHIB) انجام دهد.

شیباریوم (SHIBARIUM) یک بلاکچین لایه دوم محسوب می‌شود که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده و توسعه پیدا کرده است. این شبکه قصد دارد تا با ایجاد بستری مناسب، مقیاس پذیری و سرعت تراکنش‌های شبکه را افزایش دهد تا شیبا بتواند پروژه‌های خود را به خوبی توسعه دهد. قرار بود بلاک چین Shibarium در سال 2022 عرضه شود اما به دلیل تعویض‌های متعدد از سوی تیم توسعه شیبا، در نهایت این بلاکچین در 16 آگوست سال 2023 عرضه و اجرا شد.

مقیاس‌پذیری کم شبکه اتریوم و هزینه‌های گس پرهزینه آن، مانع از این شده است که پروژه Shiboshi NFT، Shib Metaverse، ویژگی‌های DEX و بازی‌های Shiba Inu به پتانسیل کامل خود دست یابند. ازاین‌رو، ایده معرفی شیباریوم به میان آمده و قصد دارد تحولات عظیمی در اکوسیستم شیبا اینو به وجود آورد.

ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در شیباریوم، بلاکچین لایه ۲ شیبا، اخیرا افزایش یافته و برای اولین بار از ماه سپتامبر از یک میلیون دلار گذشته است. دستیابی به این نقطه عطف با افزایش قابل‌توجه نرخ توکن‌سوزی شیبا در هفته گذشته همخوانی دارد.

پس از رسیدن TVL شیباریوم به سقف ۱.۱۳ میلیون دلار در ۲۳ دسامبر، این شاخص اکنون اندکی کاهش یافته و به ۱.۰۳ میلیون دلار رسیده است. داده‌های درون بلاکچینی DeFilLama نشان می‌دهند که بیشتر TVL شبکه شیباریوم مربوط به صرافی‌های غیرمتمرکز است. صرافی‌های MARSWAP و ChewySwap تقریباً ۸۲۰۰۰۰ دلار از TVL این بلاکچین را تشکیل می‌دهند.

قدرت‌نمایی شیباریوم با ثبت رکوردهای جدید؛ هدف بعدی قیمت SHIB چیست؟

این بلاکچین لایه ۲ همچنین شاهد افزایش تراکنش‌ها در ماه دسامبر بوده است. شیباریوم به طور متوسط حدود ۷ میلیون تراکنش روزانه داشته که مجموع تراکنش‌ها را به ۱۷۷ میلیون رسانده است. این اعداد نشان‌دهنده رشد و افزایش پذیرش این بلاکچین از زمان حل چالش‌های اولیه راه‌اندازی آن در ماه آگوست است.

از طرفی طی هفته گذشته، افزایش ۹۷ درصدی نرخ توکن‌سوزی منجر به خروج بیش از ۱۷ میلیارد توکن SHIB از شبکه شده است. به این ترتیب، اکنون تقریباً نیمی از کل موجودی شیبا در فرایند توکن‌سوزی از بین رفته است.

همچنین، داده‌ها نشان می‌دهند که بیش از ۸ تریلیون توکن SHIB (معادل ۸۸ میلیون دلار) از ماه نوامبر، از صرافی‌ها خارج شده است. به طور معمول، خروج توکن از صرافی‌ها به معنی احتمال صعود قیمت آن است؛ زیرا دارندگان تمایلی به فروش ندارند.

علی‌رغم همه این داده‌ها، قیمت توکن SHIB در ماه گذشته تنها ۳۳ درصد افزایش یافته است. با این حال، علی مارتینز، تحلیلگر تکنیکال، معتقد است که اگر این توکن موفق شود بالای سطح حمایت ۰.۰۰۰۰۱۰۳ دلار باقی بماند، هدف بعدی قیمت آن ۰.۰۰۰۰۱۴۰ دلار خواهد بود.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها