|
کدخبر: 316350

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت سولانا

قیمت سولانا ۵۴۰ درصد رشد کرد / پیش بینی مهم از آینده SOL

سولانا در یک سال اخیر بیش از ۹۰۰ درصد سود را به خریداران خود هدیه داده است. این رقم در مقایسه با رشد ۱۶۰ درصدی بیت کوین در یک سال گذشته، یک اختلاف قابل توجه را نشان می‌دهد.

اقتصاد قیمت سولانا ۵۴۰ درصد رشد کرد / پیش بینی مهم از آینده SOL

درحالی که هفته گذشته قیمت این رمزارز به زیر ۷۰ دلار سقوط کرده بود، تقویت احساسات صعودی باعث ایجاد فشار خرید روی سولانا شد و مقاومت‌های کلیدی یکی پس از دیگری شکسته شدند. سرازیر شدن نقدینگی به صعود ارزش بازار سولانا منتهی شد و این رمزارز توانست ابتدا از ریپل و از بعد از بایننس کوین پیشی بگیرد. اکنون سولانا با مارکت کپ ۴۸ میلیارد دلاری چهارمین رمزارز برتر بازار است.

در روزهای اخیر، حجم تراکنش‌های هفتگی برای صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در بلاکچین سولانا برای اولین‌بار از حجم تراکنش‌های صرافی‌های رقیب مثل اتریوم بیشتر شد که تا حدی به دلیل افزایش قیمت میم کوین‌های محبوب مانند BONK و Dogwifhat (WIF) بود.

سایر توکن‌های مبتنی بر سولانا نیز در هفته‌های اخیر سود قابل توجهی داشته‌اند. قیمت بونک BONK در تاریخ ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) به بالاترین حد یعنی ۰.۰۰۰۰۳۴۱۶ دلار رسید. از آن زمان تاکنون قیمت میم کوین بونک حدود ۴۵ درصد کاهش یافته است که نوسانات میم کوین‌ها را نشان می‌دهد اما در طول ماه گذشته بونک در حدود ۳۴۷ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

 

طی چهار ماه گذشته، قیمت سولانا بهبود چشمگیری را در بازه زمانی روزانه نشان داده که به صعود سهموی آن از ۱۷٫۷ دلار به سطح فعلی ۱۱۳ دلار منجر شده است، یعنی یک رشد چشمگیر ۵۴۰ درصدی.

نمودار روزانه قیمت سولانا.

نمودار روزانه قیمت سولانا.

یکی از دلایل اصلی این رشد، توسعه قوی در بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای) سولانا بوده است. افزایش قابل‌توجه ارزش کل دارایی‌های قفل شده (TVL) در بلاکچین سولانا، بر افزایش فعالیت و اعتماد به این شبکه تأکید می‌کند. علاوه بر این، این شبکه شاهد افزایش معاملات نهنگ‌ها بوده است که اغلب نشان‌دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به پتانسیل رشد این ارز دیجیتال در بلندمدت است. علاوه بر این، پایگاه در حال گسترش دارندگان SOL، به پذیرش گسترده‌تر و اطمینان به افزایش ارزش آن در بلندمدت اشاره دارد.

از طرفی، محبوبیت روزافزون محصولات سولانا محور، مانند گوشی هوشمند ساگا (Saga) و میم کوین بانک (BONK)، سولانا را بیشتر به کانون توجه‌ها سوق داده و جذابیت آن را در بازار ارزهای دیجیتال افزایش داده است.

در نتیجه این روند صعودی قوی، قیمت SOL توانسته سطح مهم و روانی ۱۰۰ دلار را پس بگیرد. با این وجود، پس از چنین صعود سریعی، سولانا ممکن است عقب‌نشینی‌های جزئی را تجربه کند و به طور بالقوه به منطقه حمایتی ۱۰۰ تا ۹۵ دلار برگردد. با این حال، این یک مرحله تثبیت طبیعی است که می‌تواند زمینه را برای حرکت رو به رشد بیشتر با اهداف بالقوه ۱۲۰ و ۱۴۴ دلار فراهم کند.

آیا سولانا برای یک رالی گاوی آماده می‌شود؟

نمودار هفتگی قیمت سولانا.

 

بهبود اخیر همچنین باعث شده که قیمت سولانا از سطح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی اصلاحی فراتر رود. برای تایید دقیق‌تر این روند صعودی، سرمایه‌گذاران به سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی در حدود ۱۳۴ دلار چشم دوخته‌اند. عبور از این آستانه می‌تواند نشانه تضعیف حرکت نزولی باشد.

شاخص میانگین جهت‌دار: شاخص ADX در حال حاضر ۴۴ درصد است که نشان می‌دهد خریداران ممکن است خسته شده باشند. این وضعیت به طور بالقوه می‌تواند منجر به اصلاحات جزئی شود.

میانگین متحرک نمایی (EMA): میانگین ۲۰ روزه به عنوان یک حمایت داینامیک عمل می‌کند. شکست به زیر این خط می‌تواند نشانه اولیه اصلاحات آتی باشد.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها