|
کدخبر: 316293

تیم ملی / واردات خودرو / بازار خودرو

حواله خودرو فوتبالیست ها وارد فاز تازه شد / وزیر چه گفت؟

وزیر ورزش و جوانان بیان داشت که در رابطه با مسئله تخصیص خودروها، مذاکراتی را با رئیس دیوان عدالت اداری ترتیب داده است.

اقتصاد حواله خودرو فوتبالیست ها وارد فاز تازه شد / وزیر چه گفت؟

کیومرث هاشمی در حین گفت‌وگو با خبرنگاران در محل برگزاری مراسم اختتامیه مربیان ورزشی کشور، چنین آغاز به بیان دیدگاه‌های خود کرد: طرحی نوین که توسط همکارانمان در بخش فرهنگی وزارت ورزش مورد توجه و پیگیری قرار گرفته است.

اصل موضوع ورزش در نظام ما کاملا فرهنگی است و در کل دنیا هم اینگونه تعریف شده. همه ظرفیت‌های ورزش در بحث فرهنگ خلاصه شده است. اگر دقت کرده باشید صحبت‌هایی که همواره مقام معظم رهبری در جمع ورزشکاران و قهرمانان دارند و تمام نکاتی که به آنها اشاره می‌کنند، روی مسائل فرهنگی، احترام به پرچم و سرود  تاکید می‌شود.

او با تاکید اینکه در بحث فرهنگی نیاز به اقداماتی وجود دارد، ادامه داد: وقتی قهرمانان و مدال‌آوران ما با حضور در عرصه بین‌المللی یک اقدام فرهنگی انجام می‌دهند، دنیا این اقدام را می‌بیند. در ورزش نیاز به اقدامات ویژه‌ای به ویژه در بحث رفتار حرفه‌ای مربیان و ورزشکاران داریم که یک موضوع کاملا فرهنگی است. بهترین مسیر توسعه رفتار حرفه‌ای بر عملکرد ورزشکاران نیز از طریق خود مربیان است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اقدامی که همکاران ما در معاونت فرهنگی در دستور کار قرار دادند، تربیت مربیان فرهنگی و اخلاقی در ورزش کشور است. امیدواریم مجموعه فدراسیون‌ها و مدیران ورزش کشور، همت خود را در این عرصه بیشتر کنند تا بتوانیم با تربیت اینگونه مربیان دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که برخی مواقع رسانه‌ها مطرح می‌کنند، نداشته باشیم و روزی شاهد باشیم زیبایی‌هایی ورزش که در مسائل فرهنگی خلاصه می‌شود، از طریق رسانه ملی و گروهی به مردم عزیز تقدیم شود.

هاشمی درمورد حواشی مربوط به جعل اسناد در باشگاه استقلال نیز صحبت کرد و گفت: ذات ورزش به شکلی است که مسائل فرهنگی و مثبت بر سایر امور غالب است. برخی مواقع در این عرصه موضوعی طرح می‌شود که شاید اصل و اساسش هم واقعیت نداشته باشد اما وظیفه داریم هر اتفاقی می‌افتد، بررسی کنیم.

در موضوع اخیر هم پس از رسانه‌ای شدن این مسائل به مجموعه همکاران‌مان در حراست مرکزی دستور بررسی دادم تا آنچه واقعیت دارد به سمع و نظر مردم برسد. نمی‌خواهیم برای جامعه ورزش و به ویژه فوتبال که مردم به آن علاقه‌مند هستند و طرفدار دارد، نگرانی ایجاد کنیم. ان‌شاءالله نتیجه بررسی را شفاف به مردم ارائه می‌دهیم.

سوال بعدی از هاشمی درباره لغو ورود واردات خودرو و حواشی مربوط به آن بود و او در واکنش به این سوال که دراین شرایط این اقدام باعث کم شدن روحیه بازیکنان تیم ملی نمی‌شود، بیان کرد: این موضوع را در دولت مطرح کردیم. در گذشته هیئت وزیران محبت کرده و زحمت کشیدند تا مجوز واردات خودرو صادر شود اما پس از چند سال لغو آن، نگرانی‌هایی را در آستانه جام ملت‌ها ایجاد کرده است. خدمت مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری هم گفتم ملاحظات این‌چنینی را در نظر بگیرید. البته دولت مصمم است شرایطی فراهم کند تا در تمام رشته‌ها این مشکل حل شود و ظرفیت‌های جدیدی هم برای سایر قهرمانان در نظر گرفته شود تا دغدغه‌هایی که باعث گلایه‌مندی آنها شد، برطرف شود.

هاشمی در پاسخ به این سوال که از ۲۰ چه نمره‌ای به فرهنگ ورزش ایران می‌دهد، اظهار داشت: واقعیت این است این مسائل در زمان‌های مختلف متفاوت است اما انتظار ما به عنوان یک کشور مسلمان باید خیلی بیشتر از این‌ها باشد. باید دنبال گرفتن نمره ۲۰ بیست. حرکات انجام شده هم در این راستا است که برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌های مطرح شده را برطرف کنیم. این هم کمک همه جامعه ورزش از فدراسیون، هیئت‌های استانی، مربی، ورزشکار را می‌طلبد. همه باید دست به دست هم بدهیم نگرانی‌ها رفع شود.

منبع: ورزش‌سه

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها