|
کدخبر: 316286

قانون نظام صنفی پاسخگوی مطالبات اصناف نیست

نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه اتاق اصناف ایران در اقتصاد کشور گفت: اتاق اصناف ایران با بیش از ۳ میلیون واحد صنفی فعال در سراسر کشور یکی از تأثیرگذارترین مجموعه‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود که اکنون، قانون نظام صنفی نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات به‌حق اصناف زیرمجموعه اتاق باشد و لذا اصلاح و بازنگری آن یک ضرورت است.

اقتصاد قانون نظام صنفی پاسخگوی مطالبات اصناف نیست

شهباز حسن‌پور افزود: اولویت اصلاح قانون نظام صنفی، هفته گذشته در صحن علنی مجلس با آراء نمایندگان موافق تصویب شد و قرار است هفته آینده اصلاح قانون نظام صنفی در مجلس مطرح و به رأی گذاشته شود.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی افزود: اصلاح قانون نظام صنفی پس از رایزنی‌های متعدد و برگزاری جلسات پیاپی بحث و بررسی با کارشناسان و صاحب‌نظران اتاق اصناف ایران، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بسیج اصناف در کمیسیون اقتصادی مجلس تأیید و برای تصویب به صحن علنی مجلس آمد. به عبارت دیگر طرح اصلاح قانون نظام صنفی یک اقدام کارشناسی‌شده است که از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به روند رو به رشد تکنولوژی در کشور به ویژه در حوزه آی‌تی و فناوری اطلاعات و ضرورت همسو شدن اصناف سراسر کشور با پیشرفت‌ فناوری‌ها، قانون نظام صنفی دیگر پاسخگوی مطالبات و نیازهای جامعه صنفی نیست و چه بسا در صورت عدم اصلاح قانون، می‌‌تواند موانعی را پیش روی فعالان صنفی قرار دهد.لذا ضروری است تا جامعه صنفی با اصلاح قوانین صنفی، همگام با پیشرفت‌های روز دنیا حرکت کنند.

حسن‌پور گفت: نمایندگان اتاق‌های اصناف سراسر کشور باید تلاش کنند تا با تشریح نقاط ضعف قانون فعلی و ارائه دلایل قانع‌کننده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابی استان خود، آنها را از اهمیت و ضرورت اصلاح قانون صنفی آگاه کنند.

منبع: اتاق اصناف ایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها